Üks ägedamaid filmifestivale ootab linateoseid

Rakvere gümnaasiumi filmifestival ootab ägedaid linateoseid.

FOTO: Reti Kokk

Rakvere gümnaasiumi filmifestival ootab 1. detsembri südaööni noorte tehtud filme.

Oodatud on lühifilmid, mille pikkus ei ületa 20 minutit. Linateoste sisu ja žanri kohta piiranguid pole ning saata võib ka võõrkeelseid filme, juhul kui neil on eestikeelsed subtiitrid. Filmide saatjad jagatakse kahte kategooriasse: kuni 19-aastased õpilased ja kuni 26-aastased tudengid.

Festivali üks peakorraldaja Katariina Parkja rääkis, et nad julgustavad kõiki noori saatma neile oma lühifilme. "Rakvere gümnaasiumi filmifestival on alustavatele filmikunstnikele suurepärane platvorm, kus jagada teistega enda loomingut ning saada tagasisidet professionaalselt žüriilt," ütles Parkja.

Teine peakorraldaja Margareth Villers sõnas, et filmide tegemisele panustatud aeg ja pühendumine väärib tunnustamist. "Seega soovitan soojalt kõigil noortel anda oma linateostele veel viimane lihv ning need meile saata," lausus Villers.

2020. aasta Rakvere gümnaasiumi filmifestival saab alguse järgmise aasta 3. veebruaril ja kulmineerub 8. veebruari õhtul toimuva finaaliga.

Rohkem infot filmifestivali ning selle kohta, kuidas ja kuhu oma film saata, leiab Rakvere gümnaasiumi filmifestivali kodulehelt ja sotsiaalmeediast.

Tagasi üles