Lääne-Viru noored avastasid karjääriretkedel kodukandi töövõimalusi

KredExi karjääriretke raames on õpilased külastanud teiste hulgas osaühingut Torm Metall Tartus.

FOTO: Kredexi Karjääriretked

Tapa gümnaasiumi õpilastel avanes tänu KredExi karjääriretkedele võimalus kohtuda Lääne-Virumaa tööandjatega, kes tekitasid noortes huvi kodukandi karjäärivõimaluste vastu ja innustasid neid ettevõtlikkusele.

Karjääriretkel külastati Rakvere külje all ujuvkaisid tootvat Top Marinet, Kunda lähistel poorbetoontooteid valmistavat Baurocit ja Vinnis elementmaju tootvat Production House'i.

Noored märkisid tagasisides, et ekskursioonide käigus avastasid nad eelkõige seda, kui palju eri töid ühes ettevõttes tehakse ja et iga ala eeldab teatud haridust. Õpilaste sõnul said nad karjääriretkel kinnitust, et karjääriredelil on võimalik end aja jooksul üles töötada ja ennast tuleb aina uuesti proovile panna.

"Rõõm on näha, et meil on nii palju ambitsioonikaid ja teotahet täis noori, kes on siiralt huvitatud erinevatest karjäärivõimalustest. Loodame, et lisaks uutele teadmistele konkreetsete ametite kohta said õpilased karjääriretkedelt ka tubli annuse inspiratsiooni tulevikuks ühes veendumusega, et kodukandis on võimalik end teostada," sõnas KredExi ettevõtlusosakonna juht Kaarel Aus.

Ekskursioonipäeva järel tõdesid üle kolmveerandi õpilastest, et soovivad ka edaspidi ettevõtetesse külaskäike teha, et näha, kuidas igapäevatöö käib.

KredExi karjääriretked toimusid tänavu juba viiendat korda ja neid korraldati kaheksas maakonnas. Euroopa Regionaalarengu Fondi rahastatud karjääriretkedel on osalenud üle 1200 noore.

Tagasi üles