"Edu ja tegu": läänevirulased püüavad tunnustuskonkursi tiitleid

Vasta kool on ettevõtlik haridustempel, sel sügisel hakati seal pidama pikka vahetundi. Nüüd püüab haridus- ja teadusministeeriumi ettevõtlusõppeprogrammi "Edu ja tegu" tänavusel tunnustuskonkursil tiitlit ka kaks Vasta kooli inimest.   

FOTO: Vladislav Musakko

Haridus- ja teadusministeeriumi ettevõtlusõppeprogrammi "Edu ja tegu" tänavuse tunnustuskonkursi nominendid on selgunud. Viies kategoorias esitati kokku 36 kandidaati ja laureaatide seas on ka kolm läänevirulast.

Aasta ettevõtlikuks õpetajaks pürib Vasta kooli õpetaja ja huvijuht Krista Leppik. Tema kohta öeldakse, et ta on õpilastele ja kolleegidele eeskujuks ning sütitajaks mitmesugustes ettevõtmistes. Ta tegeleb aktiivselt karjääriõppega ja põimib tundidesse ettevõtlusõpet. Tänu tema initsiatiivile pälvis kool eelmisel aastal parima mõisakooli võistlusel tiitli parim mõis koolis. 

Aasta ettevõtlikuks õppijaks võib saada Vasta koolist Pärli Laurelle Oras. Oma loovtööga "25 aastat Viru-Nigula ja Karvia sõprust" on ta jäädvustanud olulise teema mõlema valla ajalukku. Ettevõtlik neiu pakub klassiürituste korraldamisel alati põnevaid ideid välja, kevadel saavutas ta maakondlikul inimeseõpetuse olümpiaadil võidu, millega kindlustas oma osalemise ka vabariiklikul olümpiaadil.

Aasta ettevõtlusõppe edendaja tiitlile on üles seatud Anu Oja sihtasutusest Lääne-Viru Arenduskeskus. Tema teeneks loetakse õpilasfirmade arvu kasvatamist ja seeläbi suuremale hulgale õpilastele esimese iseseisva ettevõtluskogemuse pakkumist maakonnas. 

Haridus- ja teadusministeeriumi ettevõtlusõppeprogrammi juht Kristi Ploom rääkis, et kandidaadid on pühendunud ja tõeliselt ettevõtlikud inimesed, kes jaksavad tegutseda mitmel rindel. "Nende eeskuju on nakkav," ütles Ploom. Ta lisas, et rõõmu valmistab ka see, et üha rohkem on koolikollektiive, kus ettevõtlikkuse arendamine ja ettevõtlusõpe on saanud kogu koolipere ühiseks eesmärgiks.

Haridus- ja teadusministeeriumi algatatud programmi "Edu ja tegu" raames tunnustatakse ettevõtlusõpet edendavaid inimesi ja meeskondi tänavu kolmandat korda ja viies kategoorias. Laureaadid kuulutatakse välja järgmisel teisipäeval.

Tagasi üles