N, 2.02.2023

Käsipallitreener kaotusest: natuke vara oli võitu tahta

Margus Martin
, reporter
Käsipallitreener kaotusest: natuke vara oli võitu tahta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Temperamentne Tapa käsipallimeeskond annab tohutu võitluslikkuse ja emotsionaalse tegutsemisega silmad ette pea kõikidele kodustele konkurentidele. Sageli jääb mulje, nagu polekski tegu eestlastega.
Temperamentne Tapa käsipallimeeskond annab tohutu võitluslikkuse ja emotsionaalse tegutsemisega silmad ette pea kõikidele kodustele konkurentidele. Sageli jääb mulje, nagu polekski tegu eestlastega. Foto: Ain Liiva

Käsipalli Eesti meistriliigas oli Spordiklubi Tapa üleeile vastamisi mulluse hõbedameeskonnaga HC Tallinn. Avaringis pealinlasi üllatanud tapalased pidid seekord tunnistama sama meeskonna kaheväravalist 33:31 paremust.

Tapa käsipallurite juhendaja Aron Jaanis märkis, et kuigi matši eel võis eeldada, et võrreldes hooaja algusega nüüdseks oma rivistust tugevdanud HC Tallinn on paras pähkel, osutus tegelikkus mõnevõrra erinevaks. Võitjas siiski kahtlust ei tekkinud. “Lõppseis oli ilusam kui mäng,” märkis treener.

Tema sõnul said tapalased suurema osa ülesannetega matšis hakkama, kuid ühe võrrandi lahendamine käis neil siiski üle jõu. Selleks osutus Tapalt sirgunud pealinna klubi mängujuhi Kaspar Leesi ohjeldamine. “Ta on üks väheseid sportlase mõõtu käsipallureid Eesti vabariigis. Õnneks pole ta seejuures 190 või 195 sentimeetrit pikk, sest mine tea, mis siis veel oleks sündinud,” rääkis Aron Jaanis ja püüdis kirjeldada omakandimehe “paturegistrit”. Nimelt ladus HC Tallinn mängujuht lõpuks SK Tapa väravasse tosin palli.

Tegemist on ühtlasi selle hooaja skoorirekordiga, sest ükski teine pallur pole suutnud seni ühes matšis nii palju väravaid visata. “Kahe aasta pärast võtavad meie oma poisid Leesi kinni ja jooksevad pikali,” lubas Jaanis.

“Lihtsalt need vennad, kes praegu peavad teda ohjes hoidma, ei saa sellega hakkama, sest nad pole sportlased. Aga see on asjade normaalne käik. Muidugi on siin ka mingeid taktikalisi momente, mida arutasime ka Kolkaga [väravavaht Mikola Naumiga], aga lubada ühel mehel meile kaksteist kolli visata on liig. Pealegi tuli suurem osa kuue meetri pealt. Tormasime üheksa meetri peale Kasparile vastu, tema tegi seal üks-üks olukorras ära, pääses kuue meetri peale ja viskas kolli.”

Kahe aasta pärast võtavad meie oma poisid Leesi kinni ja jooksevad pikali.

Aron Jaanis, SK Tapa treener

Tapalaste treeneri ütlusel lubasid kaitsjad Kaspar Leesil realiseerida sisuliselt kõik visked. “Ainus küsimus jäigi, kuidas teda kaitses võtta. Kõikide teiste vendadega saime tegelikult hakkama. Vähemalt selle mängu järgi hinnates paneme Tallinnale ära, kui saame Kaspari kinni. Me ei olnud hädas ka nende väravavahiga, kes on meile varem peavalu valmistanud. Peame mängu natuke parandama ja küll siis suudame kõigiga möllata. Seekord oli natuke vara võitu tahta.”

Avapoolaja järel 17:15 juhtinud väljakuperemehed tõusid vähemalt üheks päevaks meistrivõistluste liidri Põlva Serviti tiimiga jagama võrdselt kaheksa punktiga esikohta. Põlvalaste teise ringi avakohtumine tabeli viimase meeskonnaga Aruküla/Audentes oli kavas eile.

SK Tapa resultatiivseimaks kerkis viimati Ivary Volkov seitsme väravaga, millele Rait Ageni lisas kuus. Võrdselt kolm tabamust said kirja Siimo Tänav­ots, Raimond Himma ja Gert Trofimov.

Kohtumises ei teinud kaasa tervisega kimpus Aleksandr Oganezov. Mängusituatsioonis ninaluu murdnud Rail Ageni toetas kaaslasi kuni lõpusireenini, misjärel siirdus erakorralise meditsiini osakonda tohtritele katkist kohta näitama. “Pani topid ninna ja mängis lõpuni. Õhtul hiljem saatis sõnumi, et ninaluu läks,” kõneles Aron Jaanis. “Võitlusvaimu ja helgeid momente oli, lõppseis jäi viisakas ja pole põhjust häbeneda. Mäng nagu mäng ikka koos paremate ja halvemate momentidega.”

Meistriliiga seitsmendas voorus ootavad läänevirulased neljapäeval, 28. novembril Tapa spordihoonesse külla Kehra meeskonda. “Tahame kodupublikut rõõmustada ja võita,” kinnitas Aron Jaanis ning palus poolehoidjatel see kuupäev oma kalendrisse kirja panna.

Märksõnad
Tagasi üles