Abipolitseinikud kutsuvad helkuriga sõbraks saama

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Mida paremini olla liikluses pimedal ajal nähtav, seda turvalisem on tee sihtpunkti.
Mida paremini olla liikluses pimedal ajal nähtav, seda turvalisem on tee sihtpunkti. Foto: Mailiis Ollino

Kodanikupäeval, 26. novembril korraldavad abipolitseinikud koos politseinike ja koostööpartneritega üle Eesti aktsiooni "Helkuriga sõbraks".

Politsei- ja piirivalveameti politseileitnant Leena Pukk ütles, et pimeda aja saabumisega kaasnevad õnnetused, kus ohtu satuvad kergliiklejad, eeskätt jalakäijad. "Kuigi tänaseks on paljud liiklejad mõistnud helkuri kasutegurit ning on selle oma riietele kinnitanud, jagub siin-seal endiselt ka neid, kes helkiva elupäästja taskupõhja jätnud või seda lihtsalt vajalikuks ei pea. Samas jääb pimedal teel jalakäija autojuhile sageli märkamatuks ning näha on vaid inimese küljes rippuv helkur. See on ka jalakäija parim kaitse enda nähtavaks tegemisel ja ohu vältimisel," rääkis Pukk.

Ta lisas, et inimeste teadlikkuse tõstmiseks kutsutakse külakogukondade ja sõprusringkondade liikmeid ning lihtsalt aktiivseid kodanikke üles olema eeskujuks.

Leena Puki sõnul toimub ennetusüritus tänavu juba kuuendat korda ning üle Eesti enam kui 110 kogunemiskohas. Eesti linnades ja külades korraldatav helkurikõnd saab alguse 26. novembri õhtupoolikul ning vältab tunni jagu.

Ettevõtmise "Helkuriga sõbraks" toimumiskohad ja kontaktid on leitavad prefektuuride Facebooki lehelt.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles