Naiskogu Kadri kutsub küünlaid süütama

Inna Grünfeldt
Copy
Naiskogu Kadri kutsub süütama küünlaid naistevastase vägivalla vastu võitlemise päeva puhul.
Naiskogu Kadri kutsub süütama küünlaid naistevastase vägivalla vastu võitlemise päeva puhul. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Naiskogu Kadri liikmed süütavad tänasel kadripäeval Tallinnas Kristiine keskuse ees küünlad, et mälestada vägivalla ohvriks langenud naisi ja juhtida tähelepanu sellele, et vägivallal puudub igasugune õigustus.

Ülemaailmsel naistevastase vägivalla vastu võitlemise päeval toimuv aktsioon algab Tallinnas Kristiine keskuse ees kell 16. Ühtlasi kutsub Naiskogu Kadri kõiki südametunnistusega inimesi süütama täna oma koduaknal küünal.

"Me läidame küünlad, et olla küünlaleegi valguses mõtetes kõigi ohvritega. Me oleme mõtetes ka kõigi nende naistega, kes on kannatanud või kannatavad vägivalla all," ütles naiskogu Kadri Tallinna piirkonna juht Marianne Mikko.

Mikko sõnul on naiste vastu suunatud vägivald jätkuvalt üks ühiskonna suuremaid valukohti. "Tänavu jaanuarist oktoobrini registreeriti Eestis 172 vägistamist, 163 ahistavat jälitamist, 5451 kehalist väärkohtlemist ja 785 ähvardamist. Iga viies Eesti naine on saanud tunda rusikat või seksuaalset vägivalda, iga teine naine kogenud vaimset vägivalda. Pead tõstab küberahistamine. Paraku on meil mõned üksikud poliitikud, kes marginaliseerivad või naeruvääristavad seda kõike," rääkis Mikko.

"Mida enam ühiskonnas teadvustatakse, et naistevastasel ja peresisesel vägivallal pole mingit õigustust, seda turvalisemaks Eesti muutub. Seega kutsume inimesi vägivalda märkama ja sellest teada andma. Ütleme koos vägivallale ei. Turvalisem elu on meie ühine asi," lausus Mikko.

Vägivalda märgates tuleb helistada politsei telefonile 112. Ohvriabi kriisitelefon on 116 006. (VT)

Tagasi üles