L, 3.06.2023

Kuusk jõudis viperuse kiuste Rakverre

Facebook Twitter
Comments
Eile pärastlõunal jõudis kuusk peale viietunnist seiklust Rakvere Kesk­väljakule.
Eile pärastlõunal jõudis kuusk peale viietunnist seiklust Rakvere Kesk­väljakule. Foto: Vladislav Musakko

Männimetsa talu punase kassi valvsa pilgu all saeti eile Mõedakal maha umbes 40-aastane kuusk, mis kaks järgmist kuud elab oma uut elu Rakvere Keskväljaku jõulupuuna. Teekond kasvukohalt linnaväljakule vältas ligi viis tundi.

Kell lähenes poole kümnele, kui Tarmo Vahter sae käima tõmbas, ja kell 10.20 oli kähar kuusk juba veokil. Seejuures pidi Artistoni kuuse­brigaadi esiliige tegema veel täiendavat saetööd, sest Männimetsa talus elamu kõrval kõrgunud kuusk polnudki nii sirge, kui esmapilgul paistnud oli. Puu tuli plaanitust meetrikese lühemaks saagida. “Saetöö on hea siin ära teha, siis pole linnas sodi ajamist,” põhjendas Tarmo Vahter.

Rakvere linn leidis oma tänavuse kuuse tänu sotsiaalmeediale. “Panime kuulutuse üles, et ootame pakkumisi, ja tuligi kaks kaalumist väärt vastust,” rääkis linna keskkonnaspetsialist Riin Sikka. “Teine kuusk oli pisut vanem ja kartsime, et selle oksad ei kannata transporti välja.” Sikka sõnul makstakse kuuse omanikule kompensatsiooni, kuid selle suuruse jättis ta täpsustamata. “Hind on tavaliselt vahemikus 300–500 eurot,” mainis ta. Kuusk kasvas Mõedakal Männimetsa talu eluhoone vahetus läheduses.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles