Galerii: kõndijad jagasid helkureid ja pulgakommi

Helkurkõndijad Rakveres.

FOTO: Vladislav Musakko

Teisipäeva õhtul kogunes Rakvere spordikeskuse parklasse ligemale kümme inimest, et minna traditsioonilisele helkurkõnnile. Üritust kureerinud abipolitseinik Katrin Õun ütles, et varasematel aastatel on käijaid tunduvalt rohkem olnud. Osavõtjate nappust põhjendas ta külma ilmaga.

Helkurkõnnil osales ka kaks erivajadusega last Aseri koolist. Neid saatev klassiõpetaja Maria Šipilova selgitas, et helkurist räägitakse neil omaette teemana inimeseõpetuse tundides. Seepärast nüüd helkurkõnnile tuldigi.

Abipolitseinik Katrin Õun andis osavõtjatele lühiülevaate helkurist ja selle vajalikkusest. Ta rõhutas, et kõik kauplusest ostetud helkurid ei ole päris õiged, sest ei peegelda valgust. Ka soovitas abipolitseinik iga kahe aasta tagant helkur uue vastu vahetada. Ikka selleks, et helkurilt sõidukituled tagasi peegelduksid, tehes nii jalakäija sohvrile nähtavaks. Õun märkis, et valguse parema peegeldumise huvides ei tohiks helkuril kirja olla.

Helkurkõnni marsruut oli valitud nii, et tunni ajaga saaks see läbitud. Spordihoone parkla juurest kulges tee põhikooli juurde, sealt edasi mööda Karja tänavat ametikoolini, kust liiguti tagasi bussijaama ja kesklinna ning sealt spordihoone parklasse.

Reketlonihalli juures läks üks naine üle sõidutee, kuigi jalakäijate ülekäigurajani oli sellest kohast umbes paarkümmend meetrit. Liiklusseaduse järgi võib sõiduteed ületada kohas, kui ülekäigurajani on rohkem kui sada meetrit. Seda abipolitseinik ka naisele selgitas. Jalakäija aga põhjendas oma käitumist sellega, et tema teada on nüüd seadust muudetud ja see lubab sõiduteed ületada kõikjal. Et naisel oli helkur, anti talle tunnustuseks pulgakomm.

Järgmisena vääris pulgakommi Karja ja Viru tänava nurgal olev mees, kelle nägu polnud kapuutsi varjust nähagi. Paraku ei soovinud mees kõndijatega suhelda. Kõik katsed temaga kontakteeruda jooksid liiva ja päädisid sellega, et mees sammus lihtsalt mööda Karja tänavat minema.

Seminari kaupluse juures aga jäi väiksele kõnniseltskonnale silma neli noormeest. Ühelgi neist polnud helkurit. Küsimusele, kus ja kui kõrgel peab helkur olema, oskas vastata vaid üks. Pärast vastust kõlas kuulajate seast lühike repliik: "Teoorias oled sa tugev." Neljale noormehele anti helkurid ja need võtsid kingi tänuga vastu.

Traditsioonilise helkurkõnni korraldas politsei koostöös maanteeameti ja abipolitseinikega. Kõnni eesmärk oli veelgi rohkem propageerida helkuri kasutamist.

Tagasi üles