Virumaa muusikafestival jätkub kontsertidega täna õhtul

Jete Eevald
, ajakirjanik
Copy
Noodileht. 
Noodileht. Foto: Peeter Kümmel

Täna õhtul jätkub Virumaa muusikafestival kontserdiga Roela rahvamajas kell 18, kus esinejateks on festivali kunstiline juht sopran Pille Lill, viiuldaja Kristina Kriit ja pianist Piia Paemurru. Virumaa muusikafestival on loodud eesmärgiga pakkuda Ida- ja Lääne-Virumaal kontserdielamusi ning kutsuda esinema Eesti väljapaistvamaid muusikuid.

Esimesel festivalil toimub seitse kontserti, noorteprogrammi raames korraldavad tippmuusikud muusikakoolides eri instrumentide õpitube ja Jõhvi üldhariduskoolides toimuvad koolikontserdid.

"On hea meel pakkuda võimalust Virumaa elanikele kohtuda Eesti parimate muusikutega", ütleb festivali kunstiline juht Pille Lill. "Tunnen rõõmu ka selle üle, et muusikute meisterlikkusest saavad osa nii Jõhvi üldhariduskoolide õpilased kui ka Väike-Maarja, Jõhvi, Kunda, Rakvere ja Kohtla-Järve muusikakoolide noored muusikud ja piirkonna muusikahuvilised," lisab ta.

Lääne-Virumaal jätkub festival täna kell 18 kontserdiga Aseri rahvamajas, kus publik kuuleb Oksana Sinkovat (flööt) ja Lea Leitenit (klaver). Festival teeb kummarduse varalahkunud tenorile Vello Jürnale tema 60. sünniaastapäeva puhul. Vello sõbrad ja pereliikmed tulevad kokku Väike-Maarjas 1. detsembril kell 18.30.

Festivali korraldab Muusikute fond PLMF. Toetajate seas on kultuuriministeerium ja Virumaa vallad. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles