R, 9.12.2022

KaRakTeri verdtarretav õudukas ajab ihukarvad püsti

Anu Viita-Neuhaus
KaRakTeri verdtarretav õudukas ajab ihukarvad püsti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Õudne film: filmi tegelased olid esilinastuses igatahes rõõmsad.
Õudne film: filmi tegelased olid esilinastuses igatahes rõõmsad. Foto: Margit Tandru

Pühapäeva õhtul on Rakvere kultuurikeskuse saalis pinget. Kaader kaadri haaval voolab “Hundi mäng” vaatajani. Päikese käes sirguv rohi. Linnud vidistavad laulda. Idüll. Hauatagune hääl jutustab ... suremisest. Võib kindel olla, et nii mõnigi siit saalist täna öösel ei maga.

Kirikukellad. “Inimesi sureb iga päev ... Keegi meist ei osanud sellist asja ette näha.” Välja hingata veel ei saa. Ei saa. Põnevus on üles kruvitud. Näitetrupi Väike KaRakTer lühifilm “Hundi mäng” kestab 15 minuti jagu ja on põnev, mõjus ja värske. Selles on mängulusti, häid näitlejatöid. Midagi väga võimast on kaadritesse püütud paari päevaga. Esimene katsetus on tulnud tubli.

Seda meelt on ka Väikese KaRakTeri eestvedaja Ivo Leek. Kui keset Palermo metsa toimusid filmi öövõtted, mõistis ta, kui tublid on need lapsukesed. “Nad tegid midagi algusest lõpuni,” lausus Leek.

Algus. Leek rääkis, et kui aasta tagasi tuli näitetruppi kogukonnapraktikale režissöör Tauris Pilden, käis ta välja soovi filmi teha. “Väga hea. Meie lapsed tahavad ka filmi teha.” Tookord, kui otsustati, et hakatakse tegema õudusfilmi, Leeki kohal polnudki. “Õudusfilm ja libahunt mind ei ehmatanud. Meil on üks lauamäng – “Hundimäng” –, selle põhjal ilmselt idee tekkis,” rääkis Leek.

Juhendaja sõnas, et tema meelest pole vaja meelelahutuslikust filmist teab mis sügavat mõtet otsida. Ent. “Natukene järelemõtlemise film see on. Me ei peaks otsuseid tegema liiga ruttu, veidike rohkem süvenemist oleks hea,” märkis Leek.

Küsimus, kas film oli ka õudne, pani juhendaja muigama. “Siiski, korraks ihukarvad tõstis küll üles. Pinge oli ikka üles kruvitud,” tunnistas mees.

"Oleksin pidanud rohkem naeru tagasi hoidma."

Mait Sander Nõlvak

peaosaline

Esimest korda filmis kaasa teinud, peaosa mänginud 13-aastane Mait Sander Nõlvak tunnistas, et tema mängitud karakter oli põnev ja lusti jagus nõnda palju, et keeruline ülesanne kujunes lõpuks hoopis lõbusaks mänguks. “Teadsin, et mul on suur vastutus ja palju teksti. Aga mul oli kogu aeg lõbus. Oleksin pidanud rohkem naeru tagasi hoidma,” sõnas Nõlvak. Traagika pöördus justkui mustaks huumoriks.

Filmis osalenud Rasmus Sirp ütles, et oma rollijoonisega jäi ta rahule, tema ema sõnutsi oli poeg loomulik ja ehe. “Oma last ja tema kaaslasi oli hea vaadata,” sõnas poisi ema Külliki. “Mulle väga film meeldis, kuigi kohati mõtlesin, miks filmis oli tehtud üks või teine valik,” märkis ta.

Operaator-stsenarist Robin Täpp ütles, et filmi teema üllatas tedagi. Ta nimetas linaloo ühe tugevusena noorte andekust, mis teda lausa imestama pani.

“Kui palud neil teha asju veel ja veel, siis lõpuks sünnib ehe emotsioon. Väike pilk, köhatus, isegi mõmin. Täiskasvanud mängivad, aga noored on nemad ise,” rääkis Täpp.

Sellest nädalast on film ka näitetrupi kodulehel. Filmiga seotud inimesed loodavad, et mõnel filmifestivalil osalemine toob ka oodatud edu. “Filmid pole siiski põhitöö, tegeleme teatriga edasi,” sõnas Ivo Leek.

“Hundi mäng”

  • Stsenarist Helerin Tõnurist.
  • Režissöör Tauris Pilden.
  • Operaator Robin Täpp.
  • Osades: Külavanem – Mait Sander Nõlvak, Kärt – Ronja Talunik, Neiu – Annaliis Alavere, Vend Tõnis – Rasmus Sirp, Vend Lembit – Tristan-Ronald Põldma, Vanaema – Liisbet Vilu
Õudne film: kaader filmist "Hundi mäng".
Õudne film: kaader filmist "Hundi mäng". Foto: Margit Tandru
Märksõnad
Tagasi üles