T, 30.05.2023

Rukal kohta parandanud Himma: "Päev oli super, väga positiivne"

Margus Martin
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Johannes Høsflot Klæbo ees ja Emil Iversen tema kannul – nii lõppes Rukal murdmaasuusatamise MK-etapi jälitussõit.
Johannes Høsflot Klæbo ees ja Emil Iversen tema kannul – nii lõppes Rukal murdmaasuusatamise MK-etapi jälitussõit. Foto: Carl Sandin

Põhja-Soomes Rukal sõidetud murdmaasuusatamise maailma karikasarja hooaja avaetapp kulmineerus pühapäeval vabatehnikas jälitussõitudega, kus meestel oli kavas 15 kilomeetrit pikk distants.

Kolmest Eesti suusamehest ainsana stardis olnud Martin Himma parandas eelmise päeva klassikasõidus saadud 79. positsiooni, lõpetades 68. kohal (+7.29,2).

"Päev oli super, väga positiivne," lausus 20-aastane Himma. Tamsalulase sõnul jagus tal jaksu kogu distantsiks. "Mingit kangestumist ei olnud, vaid sain kogu aeg head tempot hoida ja ka tugeva lõpuspurdi teha."

Noor suusamees lisas, et püüdis neljandal ringil kätte saada tema ees üsna käeulatuses sõitnud umbes kümmekonnast mehest koosnenud gruppi, kuid kahjuks see ei õnnestunud. "Pole midagi. Kõik annab lootust ja hea tunde edasi minna," märkis Martin Himma.

Meeste arvestuses saavutas võidu Johannes Høsflot Klæbo, kaksikvõidu kindlustas norralastele Emil Iversen (+1,8 sekundit) ning kolmas oli soomlane Iivo Niskanen (+11,1).

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles