E, 5.06.2023

Esmaspäevast saab osta tuleva aasta kalastuskaarte

BNS
Facebook Twitter
Comments
Kalapüük.
Kalapüük. Foto: Maria Joost

Esmaspäeval kell 9 avatakse internetikeskkonnas www.pilet.ee ja keskkonnaameti kontorites järgmise aasta kalastuskaartide taotluste vastuvõtt.

Järgmisel aastal saab merele, siseveekogudele ja Võrtsjärvele osta võrgupüügiks ainult nädalasi kalastuskaarte. Kuuajased kalastuskaardid jäävad esialgu kestma vaid Peipsi, Pihkva ja Lämmijärvele.

Kalastuskaart tuleb endale soetada, kui soov on püüda nakkevõrgu, õngejada, vähinata, vähimõrra, kadiska, liivi või kuuritsaga. Samuti on see vajalik õngpüünistega kalapüügiks Endla looduskaitsealal, Matsalu rahvuspargis ja Silma looduskaitsealal ning mõnedel lõheliste jõgedel. Vähipüügiks hakatakse kalastuskaarte välja andma 1. juulil 2020.

„Soovitame osta kalastuskaardid pilet.ee vahendusel – see on kiireim ja mugavaim võimalus. Seda enam, et valdav osa ehk 94 protsenti  kõigist 2020. aasta kalastuskaartidest jagatakse veebist,“ lausus Aimar Rakko, keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja.

Veebikeskkonnas on vaja end autentida ID-kaardi, mobiili ID või internetipanga vahendusel. Kel seda võimalust pole, saab esitada keskkonnaametile kalastuskaardi taotluse ameti maakondlikes kontorites välja arvatud Tallinna peakontor, Palmse, Penijõe ja Otepää kontorid.

Taotluse võib saata ametile ka postiga või digitaalselt allkirjastatult e-postiga, kuid sel juhul tuleb arvestada, et taotluse esitamise tähtajaks loetakse selle registreerimise kuupäev ja kellaaeg keskkonnaameti dokumendiregistris. Taotlused rahuldatakse nende ajalise laekumise järjekorras. Silma looduskaitsealale saab luba taotleda vaid internetist.

Sel aastal kehtivat kalastuskaarti omanud kalastajad peavad kindlasti enne uue kaardi ostmist kontrollima, kas neil tänavune püügiaruanne on esitatud ja seda ka siis, kui püük oli tulemusteta või püügil üldse ei käidudki. Kui aruannet esitatud pole, ei saa ka uut kalastuskaarti taotleda.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles