Tarva korvpallimeeskonna liider siirdub Rakverest Rooma

Rain Veideman (keskel) saab ennast taas proovile panna välismaal. Seekord viib teekond teda Rooma.

FOTO: Ain Liiva

Rakvere Tarva korvpallimeeskonna selle hooaja liider Rain Veideman lahkub kokkuleppel klubiga meeskonnast, siirdudes hooaja teiseks pooleks tugevdama Itaalia esiliigatiimi Eurobasket Roma, teatas klubi.

Saapamaa korvpallikultuur ja sealne mängutase on Haljalast sirgunud 28-aastasele viskavale tagamehele tuttav juba varasematest aegadest.

"Tuli okei variant ja võtsin selle vastu," lausus Veideman. "Väga palju hetkel meeskonna olukorrast ei tea, aga nii palju kui juttu on olnud, ei pidavat tabeliseis nende poolt vaadates ideaalne olema." Eurobasket Roma paikneb praegu Itaalia esiliiga (Serie A2) turniiritabelis oma alagrupis 14 meeskonna hulgas kolme võidu ja kaheksa kaotusega 12. kohal.

Palluri sõnul oodatakse temalt ilmselt samasuguse rolli kandmist, nagu tal on olnud eelnevates välisklubides.

Rain Veideman lausus, et ta on väga tänulik Rakvere Tarva poolehoidjatele ja toetajatele. "Aitäh kõigile. Esimene poolaasta oli ülimalt vinge ja arvan, et keegi ei oodanud, et me nii palju võite saame. Teisest küljest vaadates ja meenutades oleks võinud seis veel roosilisem olla, kui kaks ühepunktilist kaotust maha arvestada," rääkis ta.

Tänaõhtusel Eesti-Läti korvpalliliiga kohtumisel BK Ogre tiimiga Veideman Tarva vormi küll selga ei tõmba, kuid tuleb meeskonnale Kastani Arenale kindlasti toeks. Itaaliasse siirdub mängija uue nädala alguses.

"Soovime Rainile tuult tiibadesse. Nii mõnigi vanem mees on oma karjääri Tarva meeskonnas lõpetanud ja lõpetamas. Nii et ootame teda igal juhul alati tagasi," kõneles Tarva meeskonna mänedžer Arnu Lippasaar.

Tema sõnul näitab asjaolu, et Veideman alustas Eesti-Läti korvpalliliigas debüteeriva Tarvaga koos hooaega, kogus siin mänguvormi ning tal avanes nüüd võimalus kõrgemal tasemel edasi lennata, kohalikele korvpallinoortele, et Rakvere Tarva meeskonnast on võimalik tulevikuski suurematesse klubidesse edasi liikuda.

"Pakkusime Rainile võimaluse ja väga tore oli, et ta otsustas üldse meie uuele klubile niimoodi toeks tulla. See kajastus kohe ka meie tulemustes. Meievaheline koostöö sujus hästi ja arvan, et ka mängija jäi siin veedetud ajaga rahule. Paraku see nii kord juba on, et me ei suuda välisklubide pakutavate palganumbritega konkureerida," rääkis Lippasaar.

Mänedžer lisas, et nüüd ootavad taas ees läbirääkimised toetajatega, et leida Rain Veidemanile vääriline asendus. "Raini siia toomine oli seotud teatud hulga rahaga, mis nüüd piltlikult öeldes koos mängijaga lahkub," lisas Lippasaar.

Tagasi üles