Lääne-Virumaa vabatahtlikest pälvis ainsana tunnustuse Mario Luik

Vainupea vabatahtlike juht Mario Luik. FOTO: Meelis Meilbaum

Kahesaja kandidaadi seast pälvis vabatahtlike ja kodanikuühiskonna aasta tegijate tunnustuse MTÜ Vainupea Küla Selts juhatuse esimees Mario Luik, kes saab riigipealt homme vabatahtlike aumärgi.

Luik pälvis tunnustuse ainsana meie maakonnast ning seda vabatahtlike kaasajate ja juhendajate kategoorias.

"Sisetunne ütles, et äkki sel aastal õnnestub Vainupea Küla Seltsi eristada," sõnas Luik. "Palju on tehtud, ja nii märgatigi," lisas ta. Luige sõnul on meie maakonnas teisigi tunnustust väärt vabatahtlikke. "Ju siis jäi külaseltsi tegevus silma läbi meie," arvas Luik. "Järgmisel aastal saavad teised."

Eesti külaliikumine Kodukant ja Vabaühenduste Liit tunnustavad homme Saku mõisas aasta vabatahtlikke ning kodanikuühiskonna aasta tegijaid. Aumärgid annab üle ürituse patroon president Kersti Kaljulaid.

Tunnustatuid ja tunnustamiseks esitatud kandidaate tänas rahvastikuminister Riina Solman. "Kodanikuühiskond on justkui riigi südametunnistus, väga oluline komponent tugeva riigi retseptis," sõnas minister. "Aitäh kõigile tunnustuse saajatele, aga ka kõigile, kes küll tunnustust ei saa, kuid töötavad iga päev parema Eesti nimel. Tänu teie eestvedamisele sünnivad algatused, mis muudavad Eesti paremaks kohaks meile kõigile."

Kandidaate tunnustamiseks said esitada kõik soovijad.

Tagasi üles
Back