Galerii: jõulubussis nähti esimest korda jõulutaati

Copy
Laupäeval tõi Tapa kandis lastele rõõmu jõulubuss, millega sõitis komme jagav jõuluvana.
Laupäeval tõi Tapa kandis lastele rõõmu jõulubuss, millega sõitis komme jagav jõuluvana. Foto: Vladislav Musakko

Kahel laupäeval tiirutab Tapa kandis ringi jõulubuss. Nii mõnigi väike laps sai selles bussis jõuluvanaga kokku esimest korda, ent vana tutvust tulid enne jõulupühi üles soojendama paljud lapsed. 

Esimest korda ringi sõitnud jõulubussi astus pisut ehmunud näoga väikemees. Esimesi samme tegeva Nicolas Limiga oli kaasas vanaema Liivika. Poiss istus jõuluvana sülle ja eriline hetk püüti fotole. "See oli esimene kord kui ta nägi jõuluvana. Saadame foto tema ema sünnimaale Malaisiasse," rääkis vanaema.

Samal ajal kui kaheaastase Lehte pisike vend Vahvus magas rahus ema rinnal lõunaund, oli tüdrukul jõuluvanaga juba tutvus sõlmitud. Ema Mari ütles, et nende peres on sel pimedal ajal jõuluootus suur. "Meil on jõulukalender, võtame sealt iga päev kommi," lausus ema. Jõulukingisoove ta jõuluvanale ei avaldanud, kuid arvas, et küllap on kuuse all midagi väikest ja vajalikku.

Jõuluvana, kes tutvustas end jõuluvanana, oli enne Tapale tulekut jõudnud juba kolmes kohas kuulata laste luuletusi ja laule. Taadi rõõm oli suur, hea etteaste eest oli tal välja jagada lausa kaks kasti komme.

"Sel aastal olid kõik luuletused uued ja laulud erilised," sõnas jõuluvana. Punase mantliga mees ei suutnud ära imestada, et lapsed on nii suureks kasvanud. "Lapsi oli täna palju, saja ringis," pakkus ta. Laste lemmikkommina julges jõuluvana nimetada Mesikäpa kompvekke.

266-aastane jõulumees, kes elab oma saarel kaugel põhjas, ütles, et kõige rohkem soovitakse sel aastal temalt rahu ja armastust. "Lumi tuleb aasta lõpus nagunii maha. Täitsa kindel," lausus ta. Jõulumehele on kingitus see, kui lapsed teda ei pelga. "On rõõmsad ja naeratavad," sõnas jõuluvana. Jõulumees, kellel on 86 päkapikulast, soovis, et Eestis võiks sündida rohkem lapsi.

Jõulubussiga kaasa sõitnud Tapa vallavalitsuse kultuurispetsialist Indrek Jurtšenko ütles, et idee on lendu läinud. "Tahame seda järgmisel aastal edasi arendada. Jõulupostkontor võiks ka olla liikuv," lausus Jurtšenko.

Nädala pärast liigub jõulubuss marsruudil Saksi, Porkuni, Assamalla ja Vajangu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles