R, 9.12.2022

Maakonna kõrgeim autasu ootab kandidaate

Katrin Uuspõld
Maakonna kõrgeim autasu ootab kandidaate
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lääne-Virumaa vapimärgid.
Lääne-Virumaa vapimärgid. Foto: Lääne-Viru Omavalitsuste Liit

Lääne-Viru Omavalitsuste Liit (VIROL) kutsub maakonna elanikke, asutusi ja organisatsioone üles esitama kandidaate, keda autasustada Lääne-Virumaa kõrgeima tunnustuse – vapimärgiga.

Välja antakse kahte liiki vapimärke. Lääne-Viru maakonna kuldne vapimärk antakse inimesele, kes oma silmapaistva töö ja tegevusega kultuuri, spordi, hariduse, sotsiaal- ja tervishoiu, majanduse, maaelu arendamise või muus valdkonnas on oluliselt kaasa aidanud Lääne-Virumaa arengule. Samuti muude saavutuste eest, mis on toonud au ja tunnustust maakonnale. Kandidaat ei pea olema maakonna elanik.

Lääne-Virumaa hõbedane vapimärk antakse mitteeestlasele maakonnale osutatud eriliste teenete ja väljapaistvate saavutuste eest tunnustamiseks.

Kirjalikku taotlust koos põhjendusega oodatakse Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu büroole hiljemalt 7. jaanuariks aadressil F. R. Kreutzwaldi 5, 44314 Rakvere või e-posti aadressil virol@virol.ee. Taotlus tuleb esitada vabas vormis, kus on vähemalt järgmised andmed: kandidaadi ees- ja perekonnanimi; elukoht, sünniaasta, -kuu ja -päev; elukutse, amet (auaste) ja töö- või teenistuskoht; kodakondsuse andmed; kas omab teenetemärki, milliste teenete eest ja millist klassi; üksikasjalik teenete kirjeldus; esitaja, tema andmed.

Lääne-Viru maakonna vapimärk on maakonna kõrgeim tunnustus aastast 2005. Vapimärgid antakse üle Eesti vabariigi 102. aastapäevale pühendatud Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe ja tegevdirektori pidulikul vastuvõtul 22. veebruaril Haljala rahvamajas.

Märksõnad
Tagasi üles