Ida-Viru on Eesti neljas turismimaakond

Turistide arv Ida-Virumaal on kasvanud, külastajaid meelitab kindlasti ka korrastatud Toila park.

FOTO: Kasper Mäe

Statistikaameti andmete kohaselt peatus oktoobris majutusettevõtetes 289 000 turisti, mis on viis protsenti rohkem kui aasta varem samal kuul. Turistide ööbimiste arv suurenes seitse protsenti, teatas statistikaamet.

Erinevalt paarist viimasest aastast suurenes välisturistide arv võrreldes eelmise aasta oktoobriga. Majutusettevõtetes peatunutest 60 protsenti olid välisturistid, neid oli 173 000 ehk kuue protsendi võrra rohkem kui aasta varem. Suurenes Venemaalt ja Soomest, samuti Saksamaalt, Leedust ja Rootsist saabunud turistide arv.

Välisturistid veetsid majutusettevõtetes 346 000 ööd. Kaks kolmandikku tuli Eestisse puhkama, 27 protsenti neist oli tööreisil ja ülejäänud peatusid siin muul põhjusel. Kõige enam ehk 75 protsenti välisturistidest ööbis Harju maakonnas (sealhulgas Tallinnas). Turistide hulgalt neljandal kohal oli Ida-Viru maakond, mille majutusettevõtetes ööbis viis protsenti Eestit külastanud turistide koguhulgast.

Oktoobris peatus majutusettevõtetes 116 000 Eesti elanikku ehk 5000 siseturisti rohkem kui eelmise aasta samal kuul. Turistid veetsid seal 199 000 ööd ehk nende ööbimiste arv suurenes eelmise aasta oktoobriga võrreldes neli protsenti. Puhkusereisil oli 60 protsenti ja tööreisil 27 protsenti siseturistidest. Siseturistidest 28 protsenti peatus Harjumaal, taas on neljandal kohal Ida-Virumaa (11 protsenti siseturistide ööbimistest).

Külastajate käsutuses oli oktoobris 1032 majutusettevõtet 21 000 toa ja 49 000 voodikohaga. Tubadest oli täidetud 47 protsenti ja voodikohtadest 36 protsenti. Keskmiselt maksis ööpäev majutusettevõttes 38 eurot ehk sama palju kui eelmise aasta oktoobris. Harju maakonnas maksis ööpäev keskmiselt 43, Tartu maakonnas 39, Pärnu maakonnas 31 ja Ida-Viru maakonnas 32 eurot.

Tagasi üles