Korvpalliliiga liider hankis Rakverest punktilisa

Peatreener Juris Umbraško peab jõulukuul nuputama, kuidas Rakvere meeskonna ühe olulise lüli puudumisel vastaste elu võimalikult kibedaks teha. Foto: Ain Liiva

Eesti-Läti korvpalliliiga liidermeeskonda BK Ogre reedel võõrustanud Rakvere Tarvas tunnistas nüüdseks 13 mängu järjest kaotuseta püsinud lätlaste selget 102:79 paremust.

Kohtumine võttis rakverlaste jaoks ebasoodsa pöörde kohe esimesel veerandajal, mille lõppedes oldi taga 14:25. Külalised kasvatasid kaugvisete toel eduseisu teisel veerandajal veelgi ning poolajapausile mindi nende juhtimisel 53:34.

Samal moel jätkus mäng ka teise poolaja alguses. Korraliku visketabavuse toel kasvatasid Ogre mängijad kolmanda veerandaja lõpuks vahe 27-punktiliseks – 82:55. Lõpptulemusena läks mullu Eesti-Läti korvpalliliiga pronksiseerias BC Kalev / Cramo tiimile tublisti peavalu valmistanud, kuid eestlastele alla jäänud lätlastele kirja selge, 23-punktiline võit.

“Ogre on hästi kokkumänginud meeskond, mille liikmed teavad ja tunnevad üksteist läbi ja lõhki. Ega nad ilmaasjata mullu nelja tugevama hulka pääsenud,” rääkis rakverlaste peatreener Juris Umbraško. “Sellistel meeskondadel ei saa lubada mängutunnetust saavutada. Nendega peab kogu aeg tugevalt kaitses pingutama ja mitte laskma vabalt sööta ega lauapalle hankida.” Ta tunnistas, et hätta jäädi eelkõige kogenud mängujuhi Rinalds Sirsniņši ohjeldamisega, kellel lubati kaheksalt-üheksalt meetrilt kaugviskeid korvi saata. “Teadsime, et ta viskab kaugelt hästi, kuid ei üritanudki teda kaitses lähedalt võtta, et suunata läbimurdeid sooritama,” lisas juhendaja.

Tarvas ajas viimati läbi senise liidri Rain Veidemani abita. Tagamängija on nüüd Itaalia esiliiga klubi Rooma Eurobasket liige. Rakverlaste paremate skooritegijatena viskasid Egert Haller ja Thomas Hamilton viimati võrdselt 18 punkti. Renato Lindmets lisas 15 ja Devin Lee Harris 12 punkti. Tosinast kaugviskest seitse korvi saatnud Sirsniņš tõi Ogrele 21 ja James Batemon 19 punkti.

Kuue võidu ja kuue kaotusega turniiritabelis seitsmendal kohal paiknev Tarvas võõrustab eeloleval reedel veel ühte Läti meeskonda, BK Ventspilsi, kel on tabeli kolmandana üheteistkümnest mängust üheksa võitu.