Foto tänasest kihelkonnaelust võib tuua tuhandeeurose autasu

Eesti rahva muuseum ootab konkursile fotosid, mis kajastavad tänapäevast kihelkonnaelu.

FOTO: ERM

Eesti rahva muuseum ootab konkursile "Minu kihelkond" fotosid, mis kujutavad kihelkonnaelu nüüdisajal. Olgu pildil pidu- või argipäev, suvi või talv – peaasi, et foto kajastaks piirkonna eripära. Fotovõistluse peaauhind on 1000 eurot.

Osalema on oodatud kõik, kes kodukihelkonda kalliks peavad ja sealset elu jäädvustada soovivad. "Konkursiga loodame kasvatada kogukonnaidentiteeti ja ka nende inimeste teadlikkust oma päritolust, kes elavad linnas, kuid kelle esivanemad puhkavad kodukihelkonna kalmistul," rääkis ERM-i peaarhivaar Tiina Tael ja märkis, et konkursile võib esitada digitaalseid fotosid aastatest 2018–2020.

Fotosid saab ERM-i pildisaatjate veebikeskkonda Pildiait üles laadida 1. märtsini, võitjad kuulutatakse välja 14. aprillil. Saabunud töödest saab täiendus ERM-i fotokogule, parimatest ülesvõtetest tuleb näitus.  

Konkursiga "Minu kihelkond" tähistab eesti rahva muuseum kihelkonnapiiride suurprojekti lõppemist: projekti käigus paigaldati teedele 1230 kihelkonnapiiri silti, mis märgivad 107 kihelkonna piire.

Võistluse koostööpartnerid on EV100, Laulu- ja Tantsupeo SA ning Maaleht. Täpsemad reeglid ja võimalus esitada pilte asuvad ERM-i Pildiaida veebikeskkonnas.

Tagasi üles