NUKU teatri noortestuudio võtab vastu uusi õpilasi

Näitleja Mait Joorits NUKU teatris.

FOTO: EERO VABAMÄGI/PM/SCANPIX BALTICS

NUKU teatri noortestuudio uus juht, NUKU teatri näitleja Mait Joorits võtab vastu uue kursuse. Stuudiosse võetakse pooleteiseaastaseks õppeperioodiks, mis kestab kevadeni 2021, vastu 15–20 õpilast.

Sisseastumiskatsetele oodatakse teatrist huvitatud 9.–11. klasside noori. Õpilased valitakse välja konkursi põhjal, mille jaoks tuleb igal kandidaadil ettekandmiseks selgeks õppida ning peast esitada üks luuletus ja proosapala. Kohapeal antakse vastavalt vajadusele lisaülesandeid. 

"See poolteist aastat võiks olla nii noortele kui ka õppejõududele kokkusaamise koht ja üksteise avardamise võimalus," rääkis Joorits. "Oleme inimestena tohutult eripalgelised. Minu ülesanne on aidata noortel neid palgeid esile tuua. Mitte mängida, mitte manada, mitte ette kujutada, aga esile tuua."

Stuudio õppeprogrammis on põhitähelepanu all näitlejaõpe, mida hakkavad juhendama Mait Joorits ja Laura Peterson. Lisaks õpitakse teiste lavapraktikute ja spetsialistide juhendamisel nukuteatri algtõdesid, lavavõitlust, Alexanderi tehnikat, lavakõnet, lavalist liikumist ja muid teatritöö aluseid. Stuudio eesmärk pole siiski tulevaste näitlejate koolitamine, vaid õpilaste eneseväljendusoskuse arendamine iseenda ja eri distsipliinide tundmaõppimise kaudu.

Vastuvõtukatsete esimene voor toimub 18.–19. jaanuaril ja teine 20. jaanuari õhtul NUKU teatri proovisaalis. Registreerida tuleb hiljemalt 15. jaanuariks. Täpsem info: nuku.ee/noortestuudio.

Stuudiotunnid toimuvad kaks korda nädalas: esmaspäeviti ja neljapäeviti kella 17–20. Stuudios õppimine on tasuline.

NUKU noortestuudio on NUKU teatri juures tegutsev teatristuudio, kus näitlejate, lavastajate ja teiste loomeinimeste juhendamisel omandavad teatrikunsti algteadmisi gümnaasiumiealised õpilased. NUKU noortestuudio asutati 2000. aastal ja aastate jooksul on stuudiot juhtinud Reeda Toots, Taavi Tõnisson, Anti Kobin ja Mirko Rajas, noortestuudio lõpetanutest on pärast teatrikoolides õppimist NUKU teatri trupiga liitunud näitlejad Getter Meresmaa, Doris Tislar, Mart Müürisepp ja Risto Vaidla.

NUKU teater on noore vaataja teater, mille repertuaarist leiab lavastusi ka väikelastele ja täiskasvanutele. Teatri juurde kuuluvad nukuteatrikunsti muuseum ning rahvusvaheline nuku- ja visuaalteatrifestival NuQ Treff. 

Tagasi üles