Eesti Kultuurkapitali nõukogu sai uue koosseisu

Inna Grünfeldt
Copy
Eesti Kultuurkapital.
Eesti Kultuurkapital. Foto: Internet

Valitsus kinnitas täna, 12. detsembril Eesti Kultuurkapitali nõukogu uue koosseisu. Vastavalt kultuurkapitali seadusele jääb nõukogu ametisse kaheks aastaks.

Kultuurkapitali nõukogu juhib seaduse kohaselt kultuuriminister. Selle liikmeteks kinnitati valitsuse otsusega Peeter Lusmägi (kehakultuuri ja spordi sihtkapital), Lauri Kärk (audiovisuaalse kunsti sihtkapital), Jaak Allik (näitekunsti sihtkapital), Jorma Sarv (rahvakultuuri sihtkapital), Mait Väljas (arhitektuuri sihtkapitali), Berk Vaher (kirjanduse sihtkapital), Marje Lohuaru (helikunsti sihtkapital), Maarin Ektermann (kujutava ja rakenduskunsti sihtkapital) ning kultuuriministri esindajana Mart Laar ja rahandusministri esindajana Anu Saluäär-Kall.

"Me võime julgelt öelda, et nõukogu sai esinduslik ja kompetentne, suur tänu selle eest meie sihtkapitalidele," ütles kultuuriminister Tõnis Lukas. "Kultuurkapitali on nimetatud Eesti üheks suuremaks edulooks. Nii see kindlasti ongi. Praegu seisavad me ees uued, suunda muutvad arutelud ja loodetavasti ka rahastamisotsused – räägime kasvõi avalikkuse suure tähelepanu all olevatest märgilistest kultuuriobjektidest või teadussuunast, mis pakub tuge ametlikus teadusrahastuses vaeslapse ossa jäetud rahvusteadustele. Needki arutelud tuleb ära pidada just selles nõukogus," toonitas minister. 

Nõukogu ülesannete hulka kuulub aastatulu jaotamine, valdkondadevaheliste projektide rahastamise, samuti sihtkapitalide ja eksperdigruppide algatatud projektide rahastamise otsustamine. Ka jaotab nõukogu muu hulgas kultuuriehitistele laekunud summad vastavalt riigikogu otsusega kinnitatud objektide pingereale, määrab kindlaks jaotatavate toetuste piirmäärad, analüüsib kultuurkapitali tegevuse tulemusi ning kinnitab kultuurkapitali aastaeelarve ja majandusaasta aruande. Kultuurkapitali igapäevase töö eest vastutab juhataja, kelle nimetab ametisse samuti nõukogu kuni neljaks aastaks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles