Tarvas karistas reisist kangestunud Läti hiidu

Lätlaste BK Ventspils vastu 35 minutit platsil pingutanud tagamängija Kristo Saage (palliga) pakkus pealtvaatajatele ridamisi ilusaid hetki, tüürides koduklubi väärt võiduni. Foto: Ain Liiva

Eesti ja Läti klubide ühise korvpalliliiga kohtumine, kus Rakvere Tarvas võõrustas BK-d Ventspils, üllatas reedel Kastani Arenale kogunenud publikut ootamatu lahendusega. Äsja Ungarist võidukalt eurosarja mängult naasnud Läti klubi kaotas 78:87.

Rakverlaste võidu peaarhitektid olid meeskonna algviisikus platsile tulnud Kristo Saage, Thomas Hamilton, Devin Lee Harris, Tormi Niits ja Egert Haller.

Nimetatud viisikust rassis olude sunnil igaüks väljakul üle kolmekümne minuti, mille jooksul pingutati nii kaitses kui ka hoiti üleval rünnakuteravust. Vahetusmeeste pingilt andsid neile mõne minuti kaupa hingetõmbeaega Marcus Merimaa, Martin Laandu ja Janis Vahter.