Viru Folgil kuuleb ja näeb Norra Eurovisioni-tähte

Alexander Rybak.

FOTO: RAFAEL MARCHANTE/REUTERS

Tuleva aasta 7.–9. augustil toimuva muusikafestivali Viru Folk lõppkontserdil astub üles Norrale kümme aastat tagasi Eurovisioni laulukonkursi võidu toonud Alexander Rybak.

Nii on selge, et järgmisel aastal kaptenite külas Käsmus norra kultuuri tutvustamisele keskenduval Viru Folgil kuuleb Rybaki esituses ka Eurovisioni võidulugu "Fairytale", mis on tunnistatud läbi aegade parimaks eurolooks.

Valgevene-vene päritolu laulja, viiuldaja, pianist, helilooja ja näitleja Rybak külastas Eestit esimest korda 2010. aastal. Eestist rääkides sõnas ta: "Mulle väga meeldivad Norra mäed, kuid samuti Eesti tasandikud, mis meenutavad mu sünnimaad Valgevenet. Tulen Eestisse suure rõõmuga, kuna mul on väga positiivsed mälestused juba aastast 2010, mil Eestis esimest korda kontserdi andsin. Ootan väga seda taaskohtumist Eesti sooja publikuga, ja kuna mulle meeldib uusi kohti avastada, ootan põnevusega ka Käsmu kaptenite külaga tutvumist."

Praegu on Rybaki päevad täidetud tiheda trollieluga, sest tema kanda on peaosa Norras Kristiansandis Kildeni teatri- ja kontserdimajas etenduvas muusikalis "Trolle".

Viru Folgi peakorraldaja Peep Veedla sõnul on Alexander Rybaki tulek Käsmu esinema suur tunnustus juba kolmeteistkümnendat korda toimuvale festivalile. "Rybaki üdini positiivne olemus sobib Käsmu kauni looduse ja meie festivaliga nagu valatult, Viru Folgilt on alati publik lahkunud positiivsete emotsioonidega, seekord tõenäoliselt topeltannusega," rääkis Veedla.

Euroopa festivalide EFFE kvaliteedimärgist kandev Viru Folk on muutunud aastatega Eesti üheks suuremaks muusika- ja koguperefestivaliks, mis pakub külastajatele aastate kaupa elamusi uute teemade kaudu.

Varem on kaptenite külas saanud tutvuda rootsi, taani, saami, Põhjala saarte, soome, eesti ja iiri kultuuriga. Tuleva aasta festivali teemaks on trollide, viikingite ja fjordide maana tuntud Norra. Selle riigi kultuuri tutvustab festival kolme päeva jooksul muusika, filmide, teatri, kirjanduse ja muu põneva vahendusel.

Tagasi üles
Back