Tapa andis käsipallis Põlvale lahingu

Endrik Jaanis toetas Tapa meeskonda aasta viimases Eesti meistriliiga matšis Põlva Servitiga nelja väravaga. Foto: Ain Liiva

Eesti käsipalli meistriliiga teise ringi mängudele tõmmati joon alla neljapäeval Tapa spordikeskuse saalis, kus kohalik meeskond võttis vastu tiitlikaitsja Põlva Serviti.

Tituleeritud vastane lahkus napi, 30:28 võiduga, pikendades veelgi kolm kuud väldanud kaotuseta seeriat.

Kohtumise algus oli kurjakuulutav: mitme põhimeheta, sealhulgas puudusid kõik kolm joonemängijat, spurtisid külalised üheteistkümne minutiga eest 8:1. Kohmetusest üle saanud tapalased asusid mängu edenedes kaotusseisu vähendama, hoidsid vahepeal ise Servitit seitse minutit kuival ja jõudsid esimese poolaja lõpetuseks nelja värava kaugusele – 11:15.

Mõlemad meeskonnad patustasid nii tehnilise praagi kui ka möödavisetega. Erilisi raskusi valmistasid karistusvisked, sest kahe tiimi peale realiseeriti neid avapoolajal viiest vaid üks.

Teise poolaja algus sujus väljakuperemeestel kuni väravavaht Mikola Naumi kaheminutilise karistuseni üsna hästi. Kogenud puuriluku eemalolek oli vesi Põlva meeskonna veskile: nende mängijad viskasid kuus vastuseta väravat. Külaliste suurim eduseis oli 38. minutil – 22:13.

Kaheksa minutit hiljem tulid tapalased pärast Vahur Oolupi kahte tabamust lähemale (23:16) ja sealt edasi visati mõnda aega väravaid kordamööda. Eduseisul 28:22 kadus põlvalaste rünnakust teravus ning Tapa hakkas lähemale hiilima.

Viis minutit enne lõpusireeni jõudsid võõrustajad Endrik Jaanise tabamuse toel kolme värava kaugusele, 28:25. Lõppskoorina kanti protokolli Põlva Serviti 30:28 võit.

Vahur Oolup viskas SK Tapa kasuks kaheksa ja Rait Ageni viis väravat. Serviti edukamad olid Alfred Timmo seitsme ja Sander Sarapuu kuue tabamusega.

Eesti meistrivõistluste põhiturniiri kolmanda ringi kohtumistega alustatakse jaanuari teises pooles.