Võimas! Rakvere poisid krooniti korvpallis Eesti karikavõitjaks

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste karikavõitjaks korvpallis tuli Rakvere Spordikool/Tarvas meeskond. Foto: Siim Semiskar

Jüri spordihoones selgusid laupäeval Eesti noorte karikavõitjad korvpallis. Ainsa Lääne-Viru esindusena finaali jõudnud Rakvere Spordikool/Tarvas kuni 18-aastaste noormeeste tiim võitis ihaldatud trofee.

Otsustavas matšis alistas treener Vaido Rego juhendatav meeskond pealinna esinduse TalTech BS/TSK/Fenster 78:69 (poolaeg 43:39).

Rakverlased läks kohtumist kiirelt 9:0 juhtima ja lõpetasid esimese veerandaja 20:6 eduseisus. Teise mänguperioodil suutsid pealinlased kaotusseisu vähendada, tulles poolaja vaheajaks nelja punkti kaugusele.

Teisel poolajal kasvatas Rakvere Spordikool/Tarvas taas vastastega vahet ja juhtis kolmanda veerandaja keskpaigas tosina punktiga (57:45), kuid Tallinna meeskond ei jätnud jonni ning tuli enne otsustavat kümneminutilist perioodi vaid kahe punkti kaugusele (63:61).

Kaitses tublisti pingutanud rakverlased siiski kättevõidetud väikest edu ei loovutanud ning tüürisid teenitult võidule.

Finaali väärtuslikuma mängija auhinna teeninud Janari Alavere viskas värske karikaomaniku kasuks 19 punkti, hankis 12 lauapalli ja andis seitse resultatiivset söötu. Johann Hendrik Kerm lisas 15, Markus Mikenberg 12 ja Kristjan Kroos 11 punkti.

TalTechi poolelt vastas kaksikduubliga Ken-Martti Reinart, kes viskas 23 punkti ja võttis maha 17 lauapalli.

Rakvere Spordikool/Tarvas peatreeneri Vaido Rego sõnul tuldi mängule pingevabalt ja see võis tema arvates olla väikeseks eeliseks. "Me ei tulnud võidukohustusega, aga poisid olid valmis võitlema," lausus ta. "Mängu keskel olid mõned rasked hetked ka, aga suutsime neist üle olla. Võtsime seda kui head ja tasavägist mängu siia aasta lõppu."

Rego sõnul kohtus meeskond TalTechiga viimati selle kuu alguses Eesti noorte meistrivõistluste raames ning tol korral kaotati suurelt. "Siis meil olid mitmed mängijad puudu, aga kindlasti tegime ka sellest mängust omad järeldused," lisas treener.

Finaalmäng on järelvaadatav Eesti Korvpalliliidu You Tube`i kanalil.