Järgmine aasta on jahikoera aasta

BNS
Copy
Jahikoer. Pilt on illustreeriv.
Jahikoer. Pilt on illustreeriv. Foto: Elmo Riig

Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) juhatuse liikmed otsustasid jõulupühade eel, et järgmine aasta on pühendatud jahikoertele.

EJS-i tegevjuht Tõnis Korts ütles, et jahikoer on jahimehele sõber ja asendamatu kaaslane. "Jahikoerte tõud on välja aretatud eduka jahipidamise eesmärgil ja samas on nende kaasamine jahipidamisel kõrge jahikultuuri tunnuseks," rääkis Korts. "Meie neljajalgsete sõprade aasta teemaks valimine on eelkõige austusavaldus ja lugupidamise väljendus."

Jahipidamine on muutunud hobist tänapäevase praktilise looduskaitse meetmeks ja ühiskonna tellitud arvukuse reguleerimise vahendiks. Jahikoer aitab jahimehel neid ülesandeid efektiivselt ja kvaliteetselt täita. Viimasel ajal on märkimisväärne kogus jahikoeri jahipidamise käigus huntide tõttu hukkunud.

Jahikoera hukkumist ülesannete täitmisel ei kompenseerita. Jahikoertele pühendatud aastal soovivad jahimehed ka selle teema üle vaadata ning jõuda tulemuseni, kus koerad jääksid terveks ja hundid oleks söönud.

Jahimehed nimetavad aasta teemasid alates 2013. aastast, mis oli pühendatud jahikultuurile ja -eetikale. Lõppev aasta oli kuulutatud jahiohutuse aastaks.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles