Haljalasse jõudis kaks jooksjat vähem

Eelmisel aastal said rahvasportlaseid talvisemas kliimas joosta.

FOTO: Virumaa Teataja

Täna hommikul kell kaheksa Rakverest startinud bussis sõitis poolsada liikumisaktivisti Käsmu, et ette võtta 50-kilomeetrine teekond tagasi maakonnakeskusesse.

Kella kahe paiku jõudis punt Haljalasse, kaks liikujat jätsid ponnistuse katki.

Robert Salepi korraldatud talvine katsumus "Lõpuks koju" on kavas juba kolmandat korda. Salep tõdes, et sel aastal on jooksmiseks kõige parem ilm, sest tee on puhas. "Varem on ikka pläga ja jääd ka olnud," meenutas ta.

Kui kõnnitud ja joostud oli juba kaks tundi, püsis kogu punt veel ilusti koos ning Sagadi hakkas paistma. Septembris sai hakata nimesid katsumuseks kirja panema ning novembris olid juba kõik kohad täis.

Jooksu- ja kõnniretkel taaskord kaasa löönud Virumaa Teataja ajakirjanik Anu Viita-Neuhaus tõdes, et liikumine on mõnus. Paaritunnise rühkimise järel pole katkestajaid olnud. Kerget väsimust reedab see, et algul juttu puhunud liikujad kulgevad nüüdseks vaikides ja oma mõtteid mõlgutades.

Liikumine käib taktis 5 minutit kõndi ja 5 minutit jooksu vaheldumisi. Võimalikult kaua on plaanis liikuda ühise seltskonnana. Marsruut kulgeb Käsmust Rakveresse läbi Võsu ja Sagadi.

Rakveresse jõuavad tulijad umbes kella nelja paiku. Üheks viimaseks katsumuseks jääb Tõusu tänavast üles rühkimine.

Tagasi üles
Back