Kossuliiga karikas rändab Haljalasse või Simunasse

RLV Massive meeskonna pallurid said kodusaalis Haljalas hakkama pealtnäha uskumatu teoga, mis pani isegi mõne nende tiimi liikme peast kinni haarama. Foto: Ain Liiva

Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistluste finaalis mängivad sellel aastal RLV Massive ja Simuna Spordiklubi ehk kaks meeskonda, kellel mullu lõppkohtumisele asja polnud.

Mõlemad meeskonnad tagasid pääsu pühapäeval toimuvale lõppkohtumisele põnevate poolfinaalmängude järel.

Esimesena koha finaalis lunastanud Haljala valla esindusmeeskond RLV Massive kaotas avamatši Väike-Maarjas sealsele päästekooli tiimile 68:78, kuid suutis teise kohtumise Haljalas omakorda võita 83:72 (poolaeg 41:41). See tähendas, et kahe mängu summas saavutasid nad minimaalse ühepunktilise paremuse.

Seejuures kulges kordusmäng algusest kuni lõpuni väikeste tõusude ja mõõnadega tasavägises rütmis. Kumbki meeskond ei suutnud kasvatada vahet suuremaks kui viis-kuus punkti.

Matši kaalukusest andis märku teise poolaja algus, mil skoori kasvatati visalt ja Väike-Maarja Päästekooli pallurid tegid kiirelt võistkondlikud vead täis. RLV Massive oli omakorda hädas vabavisetega, mis ei tahtnud kuidagi korvirõngast läbida.

Tõeliselt põnevad sündmused hakkasid hargnema umbes neli minutit enne mängu lõppu. Selleks ajaks paari punktiga juhtinud väljakuperemehed teadvustasid endale, et vajavad finaalikoha lunastamiseks punktilisa, ning justkui tellimise peale tabas Aron Kuusik kaks ja Sander Karro ühe kaugviske.

Kui mängida jäi alla minuti, õnnestus RLV Massive meestel jõuda vajalikku 11-punktilisse eduseisu, ent Päästekool vastas sellele omakorda korviga.

Üheksa sekundit enne lõppu kasutasid võõrustajad ära mõlemad alles jäänud minutilised mõtlemisajad. Järgnenud viimasel rünnakul mängiti pall korvi alla Roman Konontšukile, kes pani kohtumisele resultatiivse punkti.

Äramärkimist väärib RLV Massive tiimi ridades samuti kogenud mängujuht Cristo Kens, kes istus esimesed kaks ja pool veerandaega pingil, kuid tuli otsustavateks hetkedeks sisse ja tegutses selle aja jooksul silmapaistvalt. Ehkki Kens punktide viskamisega ei hiilanud, suutis ta olla meeskonnale ikkagi väga kasulik.

Võitjate parematena viskasid kokku viis kaugviset tabanud Aron Kuusik 27 ja Roman Konontšuk 25 punkti. Kaotajate poolel kerkis resultatiivsemaks Veiko Simm 19 punktiga.

Teise poolfinaali kordusmäng Simuna Spordiklubi ja Lüganuse vahel toimus Maidlas, kuhu mindi Simuna meeskonna kaheksapunktilises eduseisus. Avakohtumine lõppeski nende kasuks tulemusega 93:85.

Kordusmatši alustas Lüganuse tiim väga isukalt. Punktiderohke esimene veerandaeg lõppes nende 32:24 eduseisul. Ent külalistel oli sellele vastus olemas ja kaitset tugevdades saadi poolajavaheajaks tabloole viiginumbrid 40:40.

Teise poolaja algus sujus taas paremini võõrustajatel, kes pääsesid enne otsustavat, neljandat veerandaega ette 56:50. Viimase veerandaja keskel juhtis Lüganuse 67:60 ja näis, et nende vaatevinklist on veel kõik võimalik, kuid Simuna pallurid eesotsas Eerik Sillamaaga arvasid teisiti.

Viimane tabas kaugviske, lisas sellele veel paar tabavat kahepunktiviset, millega kahandas kaotusseisu kahele punktile – 67:69. Ehkki Simuna Spordiklubi kaotas matši lõpuks 75:80, pidasid nad võõrustajate tugevale survele vastu ja liikusid kahe kohtumise summas finaali kolmepunktilise paremusega.

Lüganuse edukaim skooritegija oli Henry Tammann 25 punktiga, Simuna meestest sopsas Eerik Sillamaa 29 punkti.

Karikafinaal mängitakse Rakvere spordihallis eeloleval pühapäeval algusega kell 17.