Päästeliit kutsub üles loobuma ilutulestiku tegemisest

BNS
Copy
Pürotehnika on mõistlik jätta asjatundjate hooleks.
Pürotehnika on mõistlik jätta asjatundjate hooleks. Foto: Arvo Meeks

Igal aastal saavad Eesti päästjad aastavahetusel hulga väljakutseid, mis on seotud hooletu ilutulestiku tegemisega - seetõttu kutsuvad Päästeliit ja Ergo kindlustusselts tänavu saluudist loobuma. 

"Kindlasti ei ole kõigil vaja ise pürotehnikuks hakata. Ilutulestik võiks olla professionaalide töö ja vaid aastavahetusel. Enda ja ümbritsevate inimeste, loomade ning keskkonna ohtu seadmise asemel leia omale mõnus koht, kust linna ilutulestikku vaadata. Kokku hoitud raha saad aga annetada näiteks vabatahtlikele päästjatele, kes loodetavasti on saanud perega, sealhulgas lemmikloomadega, pühadeaega veeta,“ ütles Päästeliidu juhatuse esimees Kaido Taberland. 

„Kõige kergemini võib untsu läinud ilutulestiku kasutamine inimesele endale viga teha, tekitades põletushaavu,” rääkis Ergo kindlustuse kahjukäsitlusvaldkonna juht Caterina Lepvalts.

Samas võib hooletu tegutsemine kahjustada ka ümbritsevaid inimesi või hooneid, näiteks on ette tulnud rõdudel olevate esemete  süttimist kortermajade vahel lastud rakettide tõttu. “Eriti hoolikas tuleks olla siis, kui ilutulestikku jälgitakse või tehakse koos lastega. Meenub juhtum, kus uusaasta öösel korraldatud ilutulestiku ajal kukkus saluudipakett maha ja sealt välja lennanud rakett tekitas lapsele silmavigastuse,” sõnas Lepvalts.

Tagasi üles