Terviseamet prognoosib gripipuhangut jaanuariks

Gripipuhangut on oodata uue aasta alguses.

FOTO: Arvo Meeks

Terviseamet prognoosib gripipuhangut jaanuariks, mil lõpeb koolivaheaeg ja lapsed lähevad taas kooli, edastas pühapäeval ETV uudistesaade "Aktuaalne kaamera".

Enne pühi gripi levik laienes, kuid puhangut ei olnud.

Jõulupühadeeelsel nädalal pöördus ülemiste hingamisteede viiruste tõttu arstide poole 3000 inimest, mis on sama palju nagu nädal varem. Grippi haigestunute osakaal suurenes 18 protsendi võrra. Laboratoorselt kinnitati möödunud nädalal nii A- kui ka B-gripiviirusesse haigestumist.

Terviseameti andmetel vastavad vaktsiinid just nendele tüvedele ja ka praegu soovitatakse end gripi vastu vaktsineerida. Immuunsus tekib kaks nädalat pärast vaktsineerimist.

"Praegu on veel täiesti viimane hetk ennast vaktsineerida. Kui juba gripp kohal on, siis on võibolla tõesti vaktsineerimine hiljaks jäänud," rääkis perearstikeskuse OÜ Meditiim perearst Eero Merilind.

Merilind kinnitas, et sel aastal on soovitud end vaktsineerida rohkem kui mullu. Terviseameti andmetel telliti Eestisse selleks aastaks 200 000 doosi gripivaktsiini ning vajadusel saab juurde 20 000 doosi.

Kuigi grippi haigestumise intensiivsus on praegu madal, hindab terviseamet selle levikut laialdaseks, sest grippi esineb peaaegu kõikjal Eestis. Gripp levib piisknakkusega. Gripi leviku ajal on tähtis pesta rohkem käsi ja hoiduda rahvarohketest paikadest.

Tagasi üles