Spordimeeste aastavahetus välismaal: paar pokaali sampust ja õhtusöök sponsori juures

Martti Juhkami (nr 9) päevad mööduvad Saksamaa meistrisarja meeskonnas VfB Friedrichshafen tõsiste treeningute ja mängude tähe all.

FOTO: Nph/Hafner Via www.imago-images.de/imago Images/nordphoto

Pole suurem uudis, et välismaal pallimänguga või muul alal leiba teenivate tippsportlaste aastavahetused ei erine väga olulisel määral tavapäevadest. Nõnda on see parasjagu Eestist eemal viibivate läänevirulaste Martti Juhkami ja Rain Veidemani puhul.

Saksamaa tippklubis VfB Friedrichshafen palliv Eesti võrkpallikoondise nurgaründaja Martti Juhkami kõneles, et treeningutele anti pihta nii vana aasta viimasel päeval kui ka seatakse samamoodi sammud spordisaali uue aasta esimesel pärastlõunal.

"Seekordne aastavahetus erines mõneti eelnevatest seetõttu, et kuna 1. jaanuar on meil trenn, siis möödus aastavahetust koduses õhkkonnas koos Eesti teleprogrammi ja paari pokaali sampusega," rääkis Rakverest sirgunud 31-aastane võrkpallur. "Tunnike peale aastavahetust olin juba voodis teki all."

Unustamatu elamuse pakkus Šveitsi ja Austria piiril elavale Martti Juhkamile Bodeni järve (prantsuse ja inglise keeles teatakse seda ka kui Constance'i) kaldalt taevasse lastud ilutulestik. "Erinevalt viimasest kahest aastast Prantsusmaal, kus ilutulestikku väga näha ei olnud, Saksamaal Bodensee kaldal lasti ilutulestikku kogu hingest ja isegi sombuse ilmaga oli taevas pikemat aega rakettidest valge," märkis Juhkami.

Ehkki Eurobasket Roma tabeliseis Itaalia esiliiga korvpalli meistrivõistlustel pole hetkel kiita, pingutab Rain Veideman (palliga) koos tiimikaaslastega, et seda parandada.

FOTO: Fabio Pirazzi

Rain Veideman veetis aasta viimase õhtu koos võistkonnakaaslastega Roomas ühises pidulauas. "Tuli suht rahulikult. Meil oli ühe sponsori juures koosviibimine koos õhtusöögiga," lausus ta.

Pikka jõudeolekut 28-aastane Eesti koondise tagamängija endale Itaalia esiliiga klubi Eurobasket Roma juures lubada ei saa. "Eile tegime ja täna teeme ka ikka jälle trenni," lisas Veideman. Laupäeval ootab Haljalast pärit korvpallurit ees juba järgmine Itaalia esiliiga meistrivõistluste kohtumine.

Tagasi üles