Pagulaskeskustes viibib 48 inimest

Vao varjupaigataotlejate keskuses elab selle aasta seisuga 33 inimest. 

FOTO: Marianne Loorents

Jaanuari alguse seisuga elas Vao ja Vägeva pagulaskeskuses kokku 48 inimest.

Vao keskuses elas jaanuari alguse seisuga 33 inimest, neist 24 on rahvusvahelise kaitse taotlejad ja üheksa rahvusvahelise kaitse juba saanud.

Rahvusvahelise kaitse saanutest kuulub seitse inimest ühte Euroopa Liidu (EL) rändekava alusel Eestisse jõudnud perekonda. Perekond saabus Eestisse möödunud aasta mais ning seni ei ole neile õnnestunud elamispinda leida.

Vao keskuses elab 13 last, viis naist ja 15 meest. Peresid elab keskuses neli. Vao keskuse elanikud on pärit kaheksast riigist. Kõige rohkem on elanikke Venemaalt, Süüriast ja Türgist.

Vägeva keskuses elas 1. jaanuari seisuga 15 inimest, nad kõik on rahvusvahelise kaitse taotlejad.

Vägeva keskuses elab viis last, viis naist ja viis meest, peresid elab keskuses kaks. Vägeva pagulaskeskuse elanikud on pärit Venemaalt, Nigeeriast, Ugandast, Türgist ja Iraagist. 

Möödunud aasta detsembris ei suunatud pagulaskeskustesse ühtegi inimest. Möödunud aasta novembri alguse seisuga elas Vao keskuses 42 inimest ning Vägeva keskuses 23 inimest.

Pagulaskeskustes pakutakse kolmel korral nädalas eesti keele õppimise võimalust. Neljal korral kuus toimub keskustes kohanemiskohviku nime kandev üritus, mis annab mujalt saabunutele teadmisi eri valdkondadest, nagu näiteks kohalikud traditsioonid, kultuur, õppimine ja kliima.

Hoolekandeteenuste pressiesindaja sõnul olid keskuste tegevused detsembrikuus suures osas seotud jõulude ja uue saabuva aastaga. Ühiselt kaunistati ruumid ja tähistati jõule. Kõik pagulaskeskuste elanikud said esitada jõuluvanale luuletuse, laulu või lihtsalt häid soove.

Tagasi üles