Juunioride korvpallikoondis loputas Rootsit

Kristjan Kroos (palliga).
Kristjan Kroos (palliga). Foto: FIBA.com

Eesti kuni 18-aastaste noormeeste korvpallikoondis juhatas aasta sisse võiduga, alistades Baltic Sea Basketball Cup turniiri avapäeval reedel Rootsi eakaaslased.

Tallinnas toimuval jõuproovil olid eestlaste edunumbrid muljetavaldavad: 74:45 (poolaeg 40:15).

Täiskäigu lülitasid võõrustajad sisse kohe esimesel veerandajal, mis kallutati enda kasuks 22:5. Poolajavaheajaks juhtis Eesti koondis 25 punktiga ning enne otsustavat perioodi oli eduseis juba 45-punktiline.

Eestlaste resultatiivseim oli 15 punkti visanud Hugo Toom. Ainsa Rakvere Spordikool/Tarvas meeskonna pallurina sel turniiril noortekoondist esindav Kristjan Kroos sekkus mängu vahetusest ning viskas 14 ja poole minutiga seitse punkti.

Laupäeval kell 19.45 läheb Eesti koondis Audentese spordihoones vastamisi Soomega. Otsustava voorus mängitakse pühapäeval Lätiga.

Eesti ja Rootsi kohtumine on järelvaadatav Eesti Korvpalliliidu YouTube`i kanali video vahendusel allpool.