E, 5.06.2023

Martin Helme külastas Kunda linna

Jete Eevald
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Rahandusminister Martin Helme Kundas Estonian Cell tehast külastamas.
Rahandusminister Martin Helme Kundas Estonian Cell tehast külastamas. Foto: Rahandusministeerium

Rahandusminister Martin Helme külastas täna Kunda puitmassitootjat Estonian Cell, et arutada võimalusi tööstuse edendamiseks Eestis.

''Estonian Cell on Eesti üks suurimaid eksportööre ja ühtlasi ka oma piirkonna olulisemaid tööandjaid. Sellised ettevõtted on Eestile suur väärtus ja riik peaks kindlasti aeg-ajalt üle vaatama, kuidas nende jaoks meie ettevõtluskeskkonda soodsamaks muuta,“ ütles rahandusminister Martin Helme.

Nii Eesti naaberriikides kui mujal Euroopas on energiamahukale tootmisele mitmed soodustused ja toetused. Ka Eestis saavad suures mahus elektrit kasutavad ettevõtted taotleda elektriaktsiisi soodusmäära 0,5 eurot megavatt-tunnist tavapärase 4,47 euro asemel. Üks soodustuse saajatest on ka Estonian Cell.

''See võib tunduda küll korraliku soodustusena, kuid arvestada tuleb ka, et meil moodustavad elektri lõpphinnast väga suure osa taastuvenergia- ja võrgutasud,“ rääkis Helme. ''Kui me tahame siia meelitada uusi investeeringuid ja soodustada seniste investorite laiendamisplaane, siis tuleks kõik need tasud üle vaadata,“ lisas ta.

Estonian Cell alustas Kundas tootmist 2006. aastal ja ettevõttes töötab 95 inimest. Kogu ettevõte toodang läheb ekspordiks umbes 30 riiki ning seda kasutatakse trükipaberi, kartongi ja pehme paberi tootmiseks.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles