Kas riigigümnaasium neelab osa koole?

Copy
Kadrina keskkool on läbi aastate olnud hea tasemega, lisaks on koolil oma oluline märk – nuti- ja IT-festival CADrina, kus osaleb kogu koolipere.
Kadrina keskkool on läbi aastate olnud hea tasemega, lisaks on koolil oma oluline märk – nuti- ja IT-festival CADrina, kus osaleb kogu koolipere. Foto: Ain Liiva

Kui septembris 2022 avatakse Rakveres riigigümnaasium, võib nii mõnigi maapiirkonna kool muutuda põhikooliks. Ükski vallavolikogu pole selle kohta küll veel otsust langetanud ja põhjalikud arutelud seisavad alles ees.

Kadrina 609 õpilasega keskkoolis käib gümnaasiumiastmes 112 noort. Direktor Arvo Pani nentis, et praegu õpilasi jätkub ja kõik laabub. Küll aga seisavad ees arutelud, et leida parim võimalik kooli toimimisviis.

“Kõigepealt tuleb teha selgeks, mis on kasulik ja vajalik. Täna on väga toores kõik. Seoses sellega, et riigigümnaasium on tulekul, mõtlevad kõik ümberkaudsed gümnaasiumid sellele, mil moel oleks kasulikum ja parem oma tegevust jätkata,” kõneles Pani ja lisas, et kohalikud praegu väga sügavuti kooliteemasse ei lähe. “Aga tuleviku mõistes ja Kadrina valla jätkusuutlikkuse seisukohalt on oluline, et kõik elanikud saaksid aru, mis tegelikult sellega kaasneb, kui gümnaasiumiastet näiteks enam ei ole,” rääkis Pani.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles