Kuusmaa võttis Karudega kuuenda võidu jutti

Aivar Kuusmaa on pannud Kadrina Karud "tantsima".
Aivar Kuusmaa on pannud Kadrina Karud "tantsima". Foto: Ain Liiva

Eesti korvpalli meistrivõistluste esiliigas jätkavad eelmise aasta novembris alanud ulmelist võiduseeriat Aivar Kuusmaa juhendamisel mängivad Kadrina Karud. Kolmapäeval tehti vastaste väljakul tuul alla tiimile Tartu Kalev/Estiko.

Hooaega kuue kaotusega alustanud Karud on Kuusmaa peatreeneripostile asumise järel noppinud järjest kuus võitu ja rühkinud tänu sellele tabeli lõpuosast keskele.

Tartu Kalev/Estiko meeskonda löödi numbritega 98:70 (40:38), kusjuures jõuvahekord pandi lõplikult paika teisel poolajal, mille kadrinlased võitsid koguni 26 punktiga (58:32).

Karude eest oli aasta esimeses ametlikus mängus hoos raskest vigastusest taastumise järel üha enesekindlamaks muutuv Tõnis Peil, kes viskas 23 platsil viibitud minuti jooksul 22 punkti ja hankis seitse lauapalli. Allan Ehte toetas kaaslasi 20 punkti (kaugvisked 3/3) ja üheksa lauapalliga. Lauri Mets lisas 11 ning Kristen Meister 10 punkti.

Külalised võimutsesid lauavõitluses, mis kallutati enda kasuks 50:35. Raimond Tribuntsov hankis 11 ja esiliiga detsembri parima palluri tiitli saanud Austin Dwight Wrighten üheksa lauapalli. Samuti on märkimisväärsed Mihkel Kersalu jagatud kuus resultatiivset söötu.

Võõrustajate parematena tõid Ott Toomsalu 17 ja Silver Leppik 13 punkti. Viimane jagas samuti kaheksa korvisöötu.