Politsei hoiatab: metsaraiehooajal sagenevad kütusevargused

Metsaraiehooaeg paneb liikvele ka vargad.

FOTO: Urmas Luik/Pärnu Postimees

Viimase kuu jooksul on Jõhvi politseijaoskond saanud mitu teadet metsaseadmetest kütusevargusest. Politsei soovitab inimestel olla tähelepanelikud ja oma vara kaitseks kasutusele võtta turvameetmed.

Jõulude ajal varastati Alutaguse valla metsaraieobjektilt bussist kütust 1000 liitrit ning traktorilt tööriistakast. Lisaks teatati 8. jaanuaril, et Lüganuse vallas on metsast rasketehnikalt varastatud akud ja 70–80 liitrit kütust.

"Kuna reeglina jääb tehnika objektile ka siis, kui töid ei teostata, palume teil oma vara kaitsmiseks kasutusele võtta turvemeetmed. Näiteks tankida sõiduk hommikul või vahetult enne töö alustamist või paigaldada metsaraieobjektile valvekaamera," kõneles Jõhvi politseijaoskonna juht Andreas Kliimant.

"Kui märkate metsaraiealadel kahtlaseid inimesi või sõidukeid, siis tuleb sellest kohe teavitada politseid, helistades hädaabinumbril 112. Kui süütegu on juba toime pandud, siis teavitage sellest esimesel võimalusel politseid. Seetõttu saame operatiivselt hakata tegutsema selle nimel, et kannatanu saaks oma vara tagasi ja teo toimepanijad välja selgitatud," lisas Kliimant.

Varguste täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust.

Tagasi üles