Veideman tegi poole tunniga neli viset, Rooma kaotas

Margus Martin
Rain Veidemani (palliga) panus viimatises Itaalia meistrivõistluste mängus Rooma eest jäi tagasihoidlikuks. Foto: Fabio Pirazzi

Itaalia korvpalli meistrivõistluste esiliigas oli pühapäeva õhtul võistlustules Rain Veideman, kelle koduklubi Eurobasket Roma võttis vastase väljakul mõõtu Trapani tiimiga ja kaotas 61:72.

Rooma meeskond alustas kohtumist hästi, juhtides esimese veerandaja järel 21:10. Poolajavaheajaks leiti end aga juba neljapunktilisest (34:38) kaotusseisust.

Kolmandal mänguperioodil kasvatasid võõrustajad eduseisu veelgi ning otsustavat, neljandat veerandaega alustati nende 58:44 juhtimisel.

Veideman kuulus roomlaste algviisikusse ja viibis platsil kokku 30 minutit, kuid viskekätt millegipärast eriti proovile ei pannud.

Tema neljast väljakult sooritatud viskest tabas üks. Ebatäpsed olid mõlemad kolmepunktivisked ja üks lähivise.

Rooma klubile tähendas kaotus, et tiim on läänedivisjoni 14 meeskonna seas 17 mängust saadud viie võiduga endiselt 12. kohal. Lähimad konkurendid Napoli ja Scafati edestavad Rain Veidemani tiimi kolme võiduga.