Kaido Höövelson käis šeigi kutsel Araabia ühendemiraatides

Kaido Höövelson ja tema võõrustaja šeik Majed Bin Sultan Bin Saqr Al Qasim. FOTO: Erakogu

Keskkonnatemaatika pole aktuaalne mitte ainult Eestis, vaid kogu maailmas. Kaasa arvatud Araabia ühendemiraatides, mida külastas läinud nädalalõpul läänevirulasest riigikogu liige Kaido Höövelson.

Kaks päeva Dubais ja Abu Dhabis viibinud Höövelson käis Pärsia lahe ääres šeik Majed Bin Sultan Bin Saqr Al Qasimi kutsel ning külastas seal keskkonnatemaatikale keskendunud maailma tulevikuenergia messi.

"Vastu võeti väga hästi. Väga sõbralik ja innovaatiline rahvas," ütles Kaido Höövelson. "Araablaste puhul ei saa rääkida enam pelgalt naftarahadest, vaid nad vaatavad väga hoolikalt tulevikku ja panustavad uudsetele lahendustele. Nii oli see ka nüüd, põhiliselt keskkonnale ja sellega seotud lahendustele pühendatud messil World Future Energy Summit," kõneles Höövelson.

Riigikogulasel avanes enda sõnul võimalus messil tutvuda uute, keskkonda säästvate tehnoloogiatega ja saada aimu, kuidas peaks tulevikus välja nägema jätkusuutlik prügimajandus. "Omavahelistes jutuajamistes oli peateemaks tarbimisühiskond: tohutu kogus äravisatud toitu ja prügi sorteerimine. Rääkisime, millise jälje jätame endast maha järeltulevatele põlvkondadele ja mida saame ise keskkonna heaks ära teha," kõneles Kaido Höövelson. "Jõudsime samale järeldusele – kui riigid omavahel selgasid kokku ei pane, siis head tulemust pole oodata. Keskkonnahoid saab alguse igast inimesest, tema teadlikkusest ja käitumisest."

Samuti märkis Höövelson, et Araabia ühendemiraadid jälgivad vägagi hoolsalt mujal maailmas toimuvat, püüdes kõrva taha panna ja rakendada kõikvõimalikke tänapäevaseid lahendusi. Eesti puhul tundsid araablased elavat huvi Eesti e-riigi ja mitmesuguste internetilahenduste vastu. "Teemasid, millest rääkida, oli palju, aga aega kippus nappima," märkis Kaido Höövelson. "Elame – näeme, aga suve hakul, kui nendel on hirmus palav, plaanivad nad vastukülaskäiku Eestisse."

Võõrustaja tegi Araabia ühendemiraate külastanud Kaido Höövelsonile sõpruse märgiks samuti uhke kingituse. FOTO: Erakogu

Suhted kuningliku pere liikmeskonda kuuluva šeik Majed Bin Sultan Bin Saqr Al Qasimiga said Höövelsonil alguse tema profisumotori karjääri ajal Jaapanis. Mehed tutvusid ühe sumo suurturniiri käigus.

Seekordse visiidi käigus näitas šeik Kaido Höövelsonile enda puuvilja- ja mesilaste farmi. "See oli omamoodi paeluv kogemus, sest olen ju eestlasena harjunud roheluses elama," lausus Kaido Höövelson, kes on riigikogus Eesti mesinike toetusrühma liige.

Tagasi üles
Back