E, 5.12.2022

Laulukaar sai 60. aastapäevaks moodsa valgustuse

Inna Grünfeldt
Laulukaar sai 60. aastapäevaks moodsa valgustuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Laulukaare uus valguslahendus.
Laulukaare uus valguslahendus. Foto: Tiit Mõtus

Täna õhtul esitleti avalikkusele Tallinna lauluväljaku laulukaare ja peahoone fassaadi uut valguslahendust. Uus lahendus rõhutab kuuskümmend aastat tagasi valminud Eesti ühe sümboolseima objekti majesteetlikkust, võimaldab kasutada põnevaid valgusmänge ka üritustel ning tõstab kogu ala turvalisust. 

"Mul on väga hea meel, et lauluväljak on taas saanud ühe täienduse, mis aitab rõhutada selle paiga väärikust ning ilu," ütles Tallinna lauluväljaku juhataja Urmo Saareoja.

Saareoja sõnul on peahoone ja laulukaare valgustuse uuendamine üks osa muutustest, millega järjepidevalt ja jõudsalt jätkatakse, et lauluväljakust kujundada nüüdisaegne linnapark. Eelmisel aastal renoveeriti põhjalikult laulukaar koos laudisega, korrastati hoonete fassaadid ning ala asfaltkatted. "Veel enne suve võtame ette Mäe ala, kuhu rajame väikese meenekaupluse koos terrassil kohvitamise ja vaate nautimise võimalusega," ütles ta. 

"Moodne valguslahendus aitab ka pimedal ajal möödujail näha kaunist laulukaart ning loob täiesti uued valgusmängu võimalused ürituste jaoks, märgatavalt tõuseb ka kogu ala turvalisus. See on investeering, millest on rõõmu ja kasu veel pikaks ajaks," lisas lauluväljaku juht

Tööd teostanud RGB Baltic OÜ juht Peeter Randväli ütles, et lauluväljaku valguslahendus on tänapäevane, energiasäästlik, ilmastikule vastupidav ning paljude võimalustega. Tema hinnangul pole tehniline teostus küll kuigi keeruline, aga ettevõte tegi väga põhjaliku eeltöö, et valgustid sobiksid hoonestusega ja saaks maksimaalselt hea tulemuse. "Tegemist on väga hea lahendusega atmosfääri loomiseks, mida on lihtsalt kaunis igal ajal vaadata või oskuslikult üritustel meeleolu kujundamiseks ära kasutada," kinnitas ta.

Tallinna lauluväljaku peahoone fassaadi ning laulukaare uue valguslahenduse teostamine läks maksma 27 000 eurot.

Märksõnad
Tagasi üles