Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Korteriühistud kogunevad täna Virumaa foorumile

Kortermaja Kihleveres. Foto on illustreeriv. FOTO: Vladislav Musakko

Korteriühistud kogunevad täna Rakverre Virumaa foorumile, et üheskoos arutada kortermajade rekonstrueerimise teemat.

Rakveres Art hotellis kell 11 alanud foorumil on kõne all riigi pikaajaline rekonstrueerimise strateegia ning elamumajanduse eesmärgid, samuti rekonstrueerimise finantseerimise võimalused. Vahetatakse ka praktilisi kogemusi korteriühistu juhi igapäevatööst. 

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul põhjustavad kokku kuivanud renoveerimistoetused korteriühistutes suurt pettumust. "Riikliku toetuse taotlusvoorus dokumentide esitamisele eelneb mitme aasta pikkune aja- ja rahakulukas ettevalmistustöö oma kodumajas – kui võimalus paari minutiga taotlusvoorus löögile pääseda tundub sama suur kui lotos võita, võib juhtuda, et mõni ühistu loobub renoveerimisest hoopis," märkis Jaadla. "Ei saa aga loota, et poole sajandi vanune elamufond, mis tungivalt parendusi vajab, kuidagi iseenesest paremuse poole liikuma hakkab. Siin vajab Eesti siiski pikaajalist ja tõhusat strateegiat, milles korteriühistutel on minu hinnangul oluline roll," nentis Jaadla.

Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres. Organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Eesti Korteriühistute Liitu kuulub rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse ning juhib üleminekuriikide toetamiseks ellu kutsutud erakorralist töörühma.

Tagasi üles
Back