Teivashüppaja Marleen Mülla hüppas MM-ile Keeniasse

Marleen Mülla. FOTO: Tairo Lutter

Rakvere kergejõustikuklubi ViKe sportlane Marleen Mülla võistles nädalalõpul kahel teivashüppevõistlusel Rootsis. Neist esimesel, laupäevasel mõõduvõtul Stockholmis, parandas ta isiklikku rekordit ja täitis ühtlasi kuni 20-aastaste MM-i normatiivi.

18-aastane Eesti valitsev meister valis Sätrahallenis korraldatud võistlusel Just Pole Vault algkõrguseks 3.72, mille alistas avakatsel. Järgmisena teivashüppetellingutele seatud kõrgus 3.92 alistus treener Hennit Küppase õpilasel kolmandal ning 4.02 teisel katsel.

Mülla märkis, et natuke läks aega, et ennast nii-öelda käima saada. "Hoojooks oli alguses täiesti selline uinamuina. Kõrgusel 3.92 suutsin alles kolmandal katsel joosta normaalse hoojooksu ja sain ära tehtud," lausus ta. "Edasi võtsin tugevama teiba. Teadsin, et kui selle liikuma saan, siis olen võimeline rohkem hüppama."

Kõrgusest 4.07, mis tähistas nii Lääne-Viru maakonna naiste uut teivashüpperekordit kui ka sel suvel Keenias Nairobis peetava U20 MM-i normatiivi, lendaski Marleen Mülla hea tunnetusega üle kohe esimesel üritusel.

Rakverlane tegi seejärel veel kõrgusel 4.12 kolm katset, millest ühel ei puudunud samuti kuigi palju, et ta oleks selle ületanud. "Ühel katsel tuli kerge puudutusega latt alla. Kõrgused olid olemas, aga teivas ei tahtnud väga liikuda," lisas ta.

Jõuproovi võitis Rootsi esindaja Angelica Bengtsson, kes alistas parimal katsel 4.62. Kolm järgmist positsiooni hõivasid soomlased: teine oli kõrgusest 4.47 üle saanud Wilma Murto, kolmas Elina Lampela ja neljas Saga Andersson võrdse resultaadiga 4.12.

Lääne-Virumaa kahe viimase aasta parim noorsportlane neiude arvestuses Marleen Mülla hõivas viienda koha, jättes omakorda selja taha ühe Ungari ja ühe Rootsi konkurendi.

Tagasi üles
Back