Porkuni suusamees maksis lihaskrampidele lõivu

Kuni 23-aastaste noorte murdmaasuusatamise MM-iks valmistuva Martin Himma hooaja tähtsaim jõuproov toimub veebruari lõpus Saksamaal Oberwiesenthalis.

FOTO: Margus Ansu

Murdmaasuusatamise MK-sarjas võisteldi nädalalõpul Saksamaal Oberstdorfis, kus oli kavas meeste ühisstardist suusavahetusega 15 kilomeetri klassikasõit pluss 15 kilomeetri vabatehnikasõit ja klassikasprint.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Laupäeval suusavahetusega sõidus ainsa eestlasena starti tulnud Martin Himma ületas 61 lõpetaja seas finišijoone 60. kohal. Porkunist sirgunud suusamees rääkis, et loovutas jalgu tabanud lihaskrampide tõttu klassikaosa lõpus kilomeeter enne vahetusala ja ka uisuringi alguses palju kohti. “Ise jaksasin, aga krampide tõttu ei saanud esimest ringi korralikult sõita. Kui jalad läksid paremaks, siis oli raske kohta parandada. Tahtsin kindlasti lõpuni sõita,” kõneles ta.

Tihedas finišiheitluses saavutas esikoha venelasest MK-sarja liider Aleksandr Bolšunov. Talle järgnes 0,6-sekundilise kaotusega norralane Simen Hegstad Krüger, kelle kannul tulid 2,7 sekundi sees finišisse tema kolm rahvuskaaslast. Himma jäi võitjast maha üheksa minuti ja 47,2 sekundiga.

Tagasi üles