Rakvere vallavolinike hüvitis tõusis

Rakvere valla vapp.

FOTO: Rakvere Vald

Rakvere vallavolikogu tõstis volikogu komisjonide liikmetel hüvitist kümne ja komisjonide esimeestel viieteistkümne euro võrra. Volikogu liikmele makstakse istungil osalemise eest 60 eurot. Töökoosolekul osalemisel on volikogu alalise komisjoni esimehe hüvitis 80, komisjoni liikmel 50 eurot. Volikogu juht saab 800 eurot kuus.

Vallavalitsuse liikmele, kes ei ole nimetatud ametisse valla ametiasutuses, makstakse hüvitisena 60 eurot istungil osalemise eest.

Otsuse hääletamisel oli enamik volikogu liikmetest selle poolt, kaks jäid erapooletuks ning üks oli hüvitise suurendamise vastu. Hüvitise tõstmise vastu olnud Ain Altermann tõstatas diskussiooni ja nentis, et volikogu töös ei osaleta raha pärast, vaid vabast tahtest. Teised volikogu liikmed olid seda meelt, et hüvitise summa on nii väike, et sellega midagi suurt ära ei tee. Volikogu liikmetel on õigus soovi korral oma hüvitisest loobuda. Hüvitis on mõeldud kompenseerima volikogu liikmete aega ning põhitööst istungite ja koosolekute ajal saamata jäävat tulu.

Tagasi üles