iDeal kampaania

Kokkuleppega Brexit ei too muutusi e-kaubanduses vähemalt aasta lõpuni

Kokkuleppega Brexit ei too muutusi e-kaubanduses vähemalt aasta lõpuni.

FOTO: Daniel Leal-Olivas

Eeldatavalt lahkub Ühendkuningriik Euroopa Liidust sellel reedel üleminekuajaga kuni aasta lõpuni. Logistikaettevõtte DPD kinnitusel tähendab see, et vähemalt 2020. aasta lõpuni jätkub Inglismaa e-poodidest kauba tellimine ja saareriiki pakkide saatmine muutusteta ning mingeid lisatasusid või tollimakse juurde ei teki.

“Inglismaa Brexiti tähtaeg on nüüd juba sellel reedel ja on tõenäoline, et Euroopa Parlament väljaastumislepingu ka ratifitseerib. See tähendab, et edasi hakkab kehtima üleminekuperiood, mis ei too mingeid mõjusid Inglismaa ja Eesti vahelisse e-kaubandusse,” rääkis DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss. “Sealsetest e-poodidest, Amazonist või mujalt kaupade tellimine toimub muutusteta ja ka saareriiki pakkide saatmine pole vähemalt aasta lõpuni kuidagi Brexitist mõjutatud,” sõnas ta ning märkis, et siiski tuleb tähele panna, et üleminekuperioodil algavate läbirääkimiste tulemused ja võimalikud mõjud e-kaubandusele on veel teadmata. “DPD ise on pikalt valmistunud kõikideks Brexiti lahendusteks, et tagada e-kaubanduse võimalikult sujuv toimimine,” ütles Remo Kirss.

Möödunud aastal DPD tellitud üleeuroopalise uuringu järgi lubas kuni 70 protsenti Euroopa e-ostlejatest loobuda Inglismaa e-poodidest kaupade tellimisest, kui Brexiti mõjul tõusevad tollimaksud, suureneb bürokraatia või pikenevad tarneajad.

Eesti e-ostlejatest, kes on Inglismaalt kaupu tellinud, vastas 63 protsenti, et loobuvad saareriigi e-poodide teenustest, kui kokkuleppeta Brexiti järel peaksid tellimustele lisanduma täiendavad maksud ja tasud.

“Arvestades seda, et Inglismaa on Eesti inimestele populaarsuselt teisel kohal olev riik, kust kaupu tellitakse, oleks kokkuleppeta Brexiti mõju e-kaubandusele igal juhul märkimisväärne,” kommenteeris DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss. DPD eelmise aasta uuringu järgi tehakse 61 protsenti Eesti inimeste e-ostudest Hiinast ja teisel kohal ongi Inglismaa 37 protsendiga.

DPD hiljuti korraldatud uuring näitas ühtlasi seda, et 69 protsenti Inglismaa enda e-ostlejatest lõpetaks ilma kokkuleppeta Brexiti puhul üldse välismaalt ostude tegemise.

Tagasi üles