Ta elagu! Vanim rakverlane Ottilie-Armilde Tinnuri tähistab 106. sünnipäeva

Elu näinud Ottilie-Armilde Tinnuri tähistab oma 106. sünnipäeva.

FOTO: Ain Liiva

Täna lauldakse ühes Rakvere kodus "Ta elagu!" mitu korda. Tegus, tubli ja tööst lugu pidav Rakvere vanim sünnipäevalaps Ottilie-Armilde Tinnuri tähistab oma 106. hällipäeva. 

Täna keskpäeval panid külalised linnavalitsusest Ottilie-Armilde Tinnuri silmad särama. Tordi, kingituse ja lilledega tuldi väärikat sünnipäevalast tervitama. Rakvere linnapea Triin Varek ja linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Kersti Suun-Deket tõid ülisoliidses vanuses naisele mett ning linna logoga soojad sokid. Ja lilli, neid, mis memme suured lemmikud. 

Sünnipäevalaps nentis, et tähtpäeva ta enam ei ootagi. "Ei taha vanemaks saada," lausus Ottilie-Armilde Tinnuri. 

Ehkki 106-aastane proua ütleb, et elu on juba elatud ja oodata enam midagi polegi, loodab ta veel näha üheksanda lapselapselapse sündi. "Poiss võiks veel tulla. Eks elu näitab, mis ta toob," sõnas Tinnuri, kel on antud näha kahe lapse, kuue lapselapse ja kaheksa lapselapselapse, kellest kõik on tüdrukud, sirgumist.

Ottilie-Armilde, kel kaheksa õde-venda, kasvas Kunda lähedal Siberi külas. "Elus on kõike olnud," nentis ta. 

Ometi on Ottilie-Armilde Tinnuri pidanud kõige rohkem tööst. Seda armastab ta teha praegugi. See on tema elujõu allikas. "Kui tuleb kevad ja tomatitaimed tuleb maha panna, unustab isegi oma kepi tuppa," nentis proua minia Katrin Vändrik. 

Rohkem saab lugeda 106-aastase tubli ja vitaalse Ottilie-Armilde Tinnuri mõtetest homsest lehest. 

Ottilie-Armilde Tinnuri on Rakvere linna vanim elanik, vanuselt järgmine on 103-aastane rakverlane.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles