Riigist, eesti rahvusest, kultuurist ja selle kaitsest

Arlet Palmiste.

FOTO: Dmitri Kotjuh/ Järva Teataja

Sattusin ühel õhtusöögil istuma pastor Jaan Tammsalu kõrval. Vestluses, mis puudutas inimese ajakasutust ja oskust teha valikuid, rääkis pastor loo, kuidas ühe tema leeriõpilase põuest olid kostnud pidevad piiksud. Kui pastor oli lõpuks sõnanud, et teid on vist kellelgi väga vaja, võtke siis vastu, vastanud leeriõpilane: “Need on Delfi uudiste teavitused.”

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Eks see kummaline on, et isegi jumalakojas, kuhu inimesed tulevad endasse vaatama ja ennast leidma, on siiski vaja kogu aeg olla kursis pidevalt vahelduvate tühiste klikiotsinguil uudisnuppudega. Pastor Jaan Tammsalu võttis asja kokku järgmiselt: “Lülitage oma telefonidest kõiksugu uudiseäpid välja ja tegelege meile antud üürikese elu jooksul vaid nende asjadega, millel on tõeline tähendus.” Olin ja olen temaga täiesti nõus.

Meie riigijuhid on viimasel ajal segi ajanud rahvuse ja riigi. Eesti põhiseaduses on selgelt kirjas, et Eesti riigi esmane ja tähtsaim ülesanne on kaitsta eesti keelt ja kultuuri ja selle kaudu eesti rahvast. Igat eestlast meie väikeses rahvakillus. Minu meelest tegeletakse meil aga üha enam just riigi kaitsmisega.

Tagasi üles