Pealinnas mõõdeti sekundeid ja meetreid olümpiastartide kergejõustikusarjas

Mohamad Moso.
Mohamad Moso. Foto: Marko Mumm

Laste kergejõustiku võistlussarja “TV 10 olümpiastarti” teisel üleriigilisel etapil Tallinnas oli kavas tõkkesprint, vanematel poistel ja noorematel tüdrukutel lisaks kaugus- ning noorematel poistel teivashüpe. Tavapäraselt suure osalejaskonnaga mõõduvõtul varieerus võistlejate hulk igal alal kuue- ja kaheksakümne vahel.

Etapi võitis suurte koolide arvestuses Rakvere reaalgümnaasium, kes tõusis kahe etapi kokkuvõttes teisele kohale. Liider on Tartu Tamme kool, rakverlaste selja taga kolmandal kohal paikneb Kuressaare gümnaasium.

Üksikaladel saatis reaalgümnaasiumi õppureid seekord edu nooremate poiste hulgas: Georg Litvinov tuli viiendaks teivashüppes ja 60 meetri tõkkejooksus, Andreas Beketov sai tõkkejooksus kuuenda koha.

Noorematest tüdrukutest lõpetas Laura Tõemets 60 meetri tõkkejooksu B-finaalis viiendana ehk sai kokkuvõttes 11. koha ning jäi napilt välja kaugushüppe finaalvõistluselt tosina parema hulgast.

Vanematest poistest esindas Rakvere reaalgümnaasiumi jalgpallipoiss Mohamad Moso, kel jäi napilt puudu, et mahtuda kaugushüppes kuue parema sekka. Tristan Konso lõpetas 60 meetri tõkkejooksu B-finaali kuuendal kohal ehk üldjärjestuse 12. kohal. Vanematest tüdrukutest jäi Janete Noodla napilt välja 60 m tõkkejooksu B-finaalist.

Sarja “TV 10 olümpiastarti” järgmine üleriigiline etapp on kavas märtsi lõpus Tartus.