Fotod: jälle see Saage! Tarvas kasvatas võiduarve üheteistkümneni

Kristo Saage näitas Kastani Arenal liidriomadusi ja aitas tassida Rakvere korvpallurid raske võiduni. Foto: Ain Liiva

Eesti-Läti korvpalliliiga põhiturniiri lõpp jõuab järjest lähemale ja ühes sellega on igal mängul  play-off'i kaheksa tugevama hulka pääsu seisukohalt oluline kaal.

Üsna rahulikult asjasse suhtuv debütant Rakvere Tarvas toimetab vastupidi paljude asjatundjate ennustustele omasoodu ning hoiab kolmapäeval kodusaalis Läti Ülikooli üle saavutatud 76:67 (poolaeg 32:39) võidu järel seitsmendat kohta.

Rakverlastel on koos üksteist võitu ja üheksa kaotust ehk tublisti rohkem, kui paljud julgesid üldse unistada.

Seekordse kohtumise üheks võtmetegelaseks oli taas kogenud veteran Kristo Saage, kes tabas kohati uskumatuna tundunud viskeid ja tõi võitjate parimana 38 minutiga 22 punkti. Korraliku panuse andsid teisedki Rakvere meeskonna liikmed: Devin Lee Harris toetas 19 punkti, seitsme lauapalli ja viie korvisööduga, Renato Lindmets ja Egert Haller lisasid mõlemad kümme punkti. Väsimatu Tormi Niits kogus üheksa punkti ja kaheksa lauapalli.

Isukalt tegutsenud riialastest kerkis edukaimaks 15 punkti, kuue lauapalli ja viie resultatiivse sööduga Renārs Birkāns.

Tarvas jätkab töökat nädalat laupäeval Läti pinnal, kus neid võõrustab liiderklubi BK Ogre.

Mängu Rakvere Tarvas – Läti Ülikool statistiline protokoll.