Lääne-Viru arenduskeskus sai tunnustuse mõjusa tegevuse eest

Jete Eevald
, ajakirjanik
Copy
EVEA aasta väikeettevõtjate gala. Kategoorias "Ettevõtluse sõber 2019" võitis maakondlike arenduskeskuste võrgustik.
EVEA aasta väikeettevõtjate gala. Kategoorias "Ettevõtluse sõber 2019" võitis maakondlike arenduskeskuste võrgustik. Foto: Mihkel Maripuu

Eesti Väikeste ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioon nimetas eilsel auhinnagalal "Ettevõtlik vaim 2019" maakondlike arenduskeskuste võrgustiku, mille liige Lääne-Virumaal on SA Lääne-Viru Arenduskeskus, 2019. aasta ettevõtluse sõbraks. 

Maakondlike arenduskeskuste võrgustikule anti tiitel pikaajalise ja mõjusa tegevuse eest nii piirkondliku ettevõtluse kui ka vabakonna toetamise ja arendamise eest.

"Maakondlike arenduskeskuste võrgustik on taasiseseisvunud Eesti vanim järjepidev riiklik ettevõtluse tugistruktuur, mis pakub tasuta nõustamisteenust nii alustavatele kui tegutsevatele ettevõtjatele, vabaühendustele, haridusasutustele ja kohalikele omavalitsustele igas Eesti maakonnas. Nad mängivad tähtsat rolli uute ettevõtjate kasvatamisel, oma piirkondadesse investeeringute meelitamisel ja ettevõtjatevahelise koostöö arendamisel," põhjendas Eesti Väikeste ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni president Heiki Rits. Maakondlikud arenduskeskused pakuvad tasuta nõustamisteenust ettevõtjatele, vabaühendustele, haridusasutustele ja kohalikele omavalitsustele igas maakonnas.

Tiitli võib anda aktiivsele riigi-, ühiskonna- või poliitikategelasele või organisatsioonile silmapaistvate teenete ja saavutuste eest era-, eriti väikeettevõtluse edendamisel. Varem on nimetatud tiitli teiste hulgas pälvinud president Lennart Meri, Eesti Panga president Siim Kallas, majandusministrid Toomas Sildmäe, Liina Tõnisson ja Juhan Parts, justiitsminister Rein Lang, maksumaksjate liidu juht Lasse Lehis, ajakirjanikud Igor Rõtov ja Avo Kokk.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles